Buğra Yazar

WordPress Yorum Bağlantılarını Yeni Sekmede / Pencerede Açmak

WordPress Yorum Bağlantılarını Yeni Sekmede / Pencerede Açmak

Sitenize yapılan wordpess yorum bağlantılarının aynı sayfada açılması sitenizi ziyaret eden kitleyi sitenizden uzaklaştırır ve hemen çıkma oranını artırır. Bu sorunun çözümü var.

Arkadaşlarınla Paylaş!

WordPress‘in yorum özelliği, kullanıcılarla etkileşime geçmek için en iyi yöntem. Yorumlar, kullanıcıların bir bloga daha fazla ilgi duymasının nedenidir. Çoğu zaman yorumlar yoluyla kaliteli tartışmalar yaşanır. Yani bir wordpres blogunuz varsa sitenin marka olması için çok önemli.

Ancak yorumlarla ilgili sorunlardan biri, yorumlardaki tüm bağlantıların (URL’lerin) aynı sekmede açılmış olmalarıdır. Bu  sitenizi ziyaret eden kitleyi sitenizden uzaklaştırır ve hemen çıkma oranını artırır . İşte bu sorunun çözümü. Tüm yorum linklerini WordPress’te yeni bir sekmede veya pencerede açmaktır. 

WordPress Uzmanından Yardım Al
WordPress Uzmanından Yardım Al

Yorum linklerine target = ”_ blank” ekleyin

target="blank" Yorum linklerine ve yazar URL’sine ekleyerek , onları yeni pencerede açabiliriz. Bunu yapabilmek için iki WordPress kancasına filtre ekleyeceğiz – get_comment_author_linkve  comment_text.

Yöntem 1: Tema kullanma

Aşağıdaki kodu temanın functions.phpdosyasına ekleyebilirsiniz . Orada bulunan diğer işlevler arasına eklemediğinizden emin olun.

function comment_links_in_new_tab($text) { $return = str_replace('<a', '<a target="_blank"', $text); return $return; } add_filter('get_comment_author_link', 'comment_links_in_new_tab'); add_filter('comment_text', 'comment_links_in_new_tab'); 

Yöntem 2: Eklenti

Yukarıdaki yöntemin şöyle bir dezavantajı var. Temanızı güncelleyeceğiniz zaman, eklediğiniz tüm kodu kaybedersiniz. Ama bunu bir eklenti haline getirseniz, sonsuza dek kullanabilirsiniz.

Eklenti oluşturmak için, önce WP-content -> lugins’te yeni bir klasör oluşturun  . Buna “yorumlari-yeni-sekmede-acmak” adını verelim. Ardından içinde yeni bir PHP dosyası oluşturun – “comment-links-in-new-tab.php” deyin. 
(Klasöre ve dosyaya herhangi bir ad verebilirsiniz. Bu ismin benzersiz olduğundan emin olun.)

Uğraşmak istemeyenler için WordPress Eklentisi Geliştirdim

Bu eklentiyi arkadaşlarınla paylaş onlarda faydalansın

Artık yorumlardaki ve yazar URL’sindeki tüm bağlantılar yeni sekmede açılacak.

Her zamanki gibi, bir yorum bırakmayı ve beni takip etmeyi unutmayın 🙂

Arkadaşlarınla Paylaş!

Buğra Yazar

Startup Wordpress firma sahibi olarak 5 yıldır kurumsal firmalara WordPress danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Siz hayalinizdeki projeyi anlatın biz gerçekleştirelim.

Yazıyı Beğen

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


3 yorum

Bana Ulaşın

WordPress, SEO ve Reklam İşbirlikleri için aşağıdaki formu doldurun veya bana E-posta yazın.

mail: bugrayazar@gmail.com

skype: bugrayazar