WordPress

WordPress Tema Adını Öğrenmek

By 26 Mart 2019 7 Comments
WordPress Tema Adını, İsmini Öğrenmek İçin Siteler

En iyi WordPress Tema Sorgulama Siteleri

Bir sitede kullanılan WordPress temanın ismini öğrenmek istiyorsanız, paylaştığım siteler ile tema adını kolayca bulabilirsiniz. En iyi tema ismi bulma siteleri için okumaya devam edin 🙂

What WP Theme is That

Listeye en çok kullanılan site ile başlayacağım. Basit bir arayüze ve yalnızca yapacağı işe odaklanan ve tasarımıyla olduğu kadar, güçlü arama kabiliyeti de wordpress tema ismini bulma konusunda oldukça profesyonel bir iş çıkartıyor.

Tek yapmanız gereken tarama yaptığınız sitenin wordpress olduğuna emin olmanız. Daha sonra site adresini arama kutucuğuna yazmak ve aramayı gerçekleştirmek.

Ayrıca, site genel kullanıma veya satın almaya açık olmayan bir tema bulsa bile (özel tema) size bu konuda uyarı veriyor. “Belli ki özelleştirilmiş bir tema diyor kendileri.”

Sitenin en güzel yanlarından bir tanesi de, kullanılan pluginleri de tespit edebilmesi. Hedef sitede hangi plugin hangi eklenti kullanılıyor ise önünüze bir güzel hepsini döküyor.

Pek tabi sorgulanan site wordpress kullanmıyorsa, “Bu site wordpress değil” uyarısını da vermekten çekinmiyor.

WP Theme Detector

Daha detaylı bir arayüze sahip olduğu gibi sonuç sayfası gayet başarılı. WordPress sitenin tema ismini bulma konusunda iyi bir yardımcı.

Hemen sağ kısımda bulunan “Availability” sitede kullanılan temanın satın alınabilir veya indirilebilir olup olmadığını tespit etmenize yardımcı oluyor.

Ayrıca, bu site de eklenti tespiti yapabildiği gibi, bulunan eklentilerin bedava olup olmadığını da söylüyor ve onlara bir de indirme bağlantısı verip sizi uğraştırmıyor.

Scan WP

Bu site de diğerleriyle aynı işi yapıyor. Tespit ettiği temanın, sonuç sayfasında büyükçe bir ekran görüntüsünü görebilirsiniz. WordPress temanın adını bulmak için iyi bir alternatif olabilir.

Önerilen Yazı →   WordPress Admin Bar Kaldırma

Tabi yazılımcı tema adı değiştirilmiş olabilir ama görünen ekran resminden bir ipucu yakalayabilirseniz özelleştirmeye rağmen kullanılan temanın ne olduğunu anlamak size kalıyor.

WordPress Theme Detector and Plugin Detector

Benim en çok tercih ettiğim wordpress tema bulma işini en iyisini yapan eklentilerden birisi bu. Çok fazla eklenti var ama çoğu yavaş taraması yüzünden hemen kaldırdı. Ve bu eklenti ile devam etme kararı aldım. Bu chrome eklentisi sayesinde sevdiğiniz ve beğendiğiniz temaların ismini tek tuş ile bulabiliyorsunuz. Eklentinin başka bir özelliği ise sadece tema ismi bulmak ile kalmayıp tarama yaptığınız sitedeki kurulu eklentileride size gösteriyor olması.Arkadaşlarınla Paylaş!

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu: 5)
Loading...
Buğra Yazar

Buğra Yazar

9 yıldır kurumsal firmalara WordPress ve SEO danışmanlık hizmetleri vermekteyim. Siz hayalinizdeki projeyi anlatın ben gerçekleştireyim.

7 Comments

Yorum Yaz