Tüm Spam Yorumları Tek Tıklamayla Silin

Web Tasarım, Wordpress 81 Görüntüleme

Paylaş!

Sitenin veri tabanı sayfasından SQL kodlar kullanarak bu yorumlar toplu olarak silinebilir ancak hem özel bilgi gerektirir hem de zahmetlidir. Burada bahsedeceğim eklenti ile WordPress istenmeyen yorumları toplu olarak silme işlemini kolaylıkla halledebilirsiniz.

Batch Comment Spam Deletion

Evet, başlıkta adını gördüğünüz Batch Comment Spam Deletion (Toplu İstenmeyen Yorum Silme) eklentisi ile wordpress yorum kısımlarını kötü amaçla kullanan ve istenmeyen yorumlar olarak veri tabanını şişiren yorumları bir buton yardımıyla silebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece eklentiyi kurmak ve etkinleştirmek.

Eklenti etkinleştirildikten sonra Yönetici Sayfası içerisindeki Yorumlar kısmını tıkladığınızda yorumların tümü görüntülenecek. Açılan sayfada üst kısımda İstenmeyen adında bir menü başlığı bulunmakta. Bu menü tıklandığında kurmuş olduğumuz eklenti sayesinde oraya Empty Spamadında bir buton eklenmiş olduğunu göreceksiniz.

istenmeyen-yorum-toplu-silme

Bu butonu tıkladığınızda sitenizde bulunan tüm istenmeyen yorumları silebilirsiniz. Yazının başında da belirttiğim gibi çok basit bir şekilde istenmeyen yorumlar siteden uzaklaştırılabilir. Yaptığım denemelerde bir sıkıntı yaşamadım, sizin de sıkıntı yaşayacağınız sanmıyorum.

Tüm Yorumları Silmek

Bu işleme başlamadan önce sitenizin mysql yedeğini MUTLAKA alın. Yoksa ufak bir yanlışta geri dönülemez hatalarla karşılaşabilirsiniz. Öncelikle sitenizin cpaneline girip, phpmyadmin e tıklıyorsunuz. Phpmyadmin sol üst köşeden sitenizin databasesini seçin. Aşağıdaki gibi bir sayfa açılacak:

wordpress-yorumlari-silme

Bizi burada ilgilendiren klasör, wp_comments klasörü. wp_comments ün hemen yanındaki yeri işaretleyip, aşağıda yer alan seçeneklerden “boşalt” ı seçerseniz, tüm yorumları silmiş olursunuz.

Paylaş!

Bir cevap yazın