WordPress

WordPress Şifresi Nasıl Sıfırlanır?

WordPress admin şifresi nasıl sıfırlanır

WordPress admin giriş bilgilerini sıfırlamak için öncelikle hostinginizin CPanel’ine giriş yapmanız gerekir. Cpanel bilgilerini hosting firmanızdan alabilirsiniz. Cpanele giriş yaptıktan sonra aşağıdaki adımları sırayla uygulayın.

Cpanel Yönetim Ekranı

Phpmyadmin’e giriyoruz

WordPress admin şifresi sıfırlama işlemini MySQL üzerinden yapabilirsiniz. Admin panelinini şifresini unuttuğunuz zaman ya da farklı sebeplerde giriş yapma sorunu yaşadığınızda aşağıdaki adımları izleyerek şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Database bölümünde PhpMyAdmin butonuna tıklayın.

PhpMyAdmin giriş yaptıktan sonra solda sitenizin veritabanını seçip yanındaki + işaretine tıklayın. Wp_users yazan yere tıklayın.

Phpmyadmin ekranı

Wp_users bölümünden user_login yazının altında kullanıcı adınız sıralanır. En sonda yer alan düzenle butonuna tıklayın.

Düzenle butonuna tıkladıktan sonra user_pass yazının solunda yer alan e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e  olan bölümü değiştirin.

Wp-admin bilginizin kullanıcı adı ve şifresi 123456 olarak değiştirildi. WordPress Admin paneline giriş yapıp kullanıcılar bölümünde şifrenizi değiştirebilirsiniz. Tebrikler wordpress şifre resetleme işlemi tamamlandı.

WordPress admin şifresi değiştirme

WordPress Şifre Sıfırlama, web sitesi sahibi kişilerin en sık karşılaştığı sorunlardan birisir. WordPress şifresini unutup giriş yapamadığınız durumlarda şifrenizi sıfırlamanız gerekebilir.

WordPress admin panel şifresini unutmak, değiştirmek, güncellemek, sıfırlamak nasıl yapılır merak ediyorsanız. Okumaya devam edin.

WordPress Admin Şifresi Değiştirme Videolu Anlatım
Etiketler

Buğra Yazar

Startup WordPress Kurucusu. 2010 yılından bu yana çeşitli web projelerinde yer aldım. Kendimi SEO, WordPress Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama alanlarında geliştirdim ve geliştirmeye devam ediyorum. SEO Uzmanı olarak Arama motoru optimizasyonu ve Dijital Pazarlama konularında hizmet vermekteyim. Bildiklerimi blogumda paylaşıyorum.

Benzer Yazılar

14 Yorumlar

  1. Phpmyadmin’den değiştirmek daha kolay geliyor bana. Çokça kez yaşadım şifre unutma durumunu. SMTP ayarlarını da yapmadığım için mail de gelmiyordu. Teşekkürler yazı için.

  2. Daha önce 2-3 yöntem denemiştim.Yazınızı uyguladım ve WordPress Admin Şifresini Değiştirmek için kesin çözüm oldu.teşekkurler

  3. md5 cz gibi sitelerden md5 yaparsanız şifreniz onların veritabanına kayıt edilir birisi sizin şifrenizin md5 halini buraya gelip yazarsa bunların veritabanındaki ile eşleşir ve şifrenizi bulur.

  4. WordPress admin şifresi sıfırlama işlemini sayenizde seçenekleri ile ögrendim. Teşekkürler…

  5. wp şifremi unuttum nasıl hatırlayacagım diye düşünürken tesadüfen gördüm. 1 dakikamı almadı şifre değiştirmek 🙂

  6. Hocam benim gibi wordpress’e yeni başlamış acemiler için çok değerli bilgiler veriyosun. Bloğunu takip ediyorum yazı için teşekkürlerr

  7. Saatlerce uğraştıktan sonra sizin sunduğunuz çözüm yolu ile 2 dakikada sorunumu çözdüm çok teşekkür ederim.

  8. wordpress şifremi sıfırla butonuna basıyordum mail gelmiyordu. aylardır panelime giremiyordum. çok çok teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı