Teknoloji

Yetita Yerli Dizin Yenilendi!

2016 yılında Yetita ismiyle, dizin sitelerinin yanında yer alan ve klasik bir tasarım ile ilk yayın hayatına başlayan Yetita Yerli Dizin Arama sitesi alt yapısını değiştirerek yeni bir düzen kurmaya çalışıyor.

Yeti’nin felsefi terimi insanda doğal olarak bulunan, bir şeyi yapabilme gücü, doğal yatkınlık anlamına gelmektedir ve Yeti yeşil sevimli karakter ise, bazılarının Himalayalar’da yaşadığına inandığı, primat-benzeri, büyük bir yaratıktır. Her ne kadar varlığına inananlar mevcut olsa da bilim adamlarının çoğu, yetinin var olduğu ihtimalinin eldeki verilere göre çok zayıf olduğunu ve bu nedenle onun efsanevi bir yaratık olduğu fikrindedir ama biz değiliz. O yaşıyor, yaşamasa da Yetita.com projesi karakteri olarak yaşatılıyor.

Yetita Nedir?

Yetita yerli dizin arama sitesi, web sitelerin arama sonuçlarına hızlı ve en alakalı cevapları veren bir dizin sitesidir. En önemli özelliği ise arama sonuçlarında reklamlı olarak gösterim yapmasıdır.

Reklam çalışmalarında google’a örn. “seo uzmanı” yazdığınızda üst sıralarda https://www.yetita.com/site-ara?kelime=seo-uzmani ekranını görür kullanıcılar ve tıkladıklarında yetita’nın seo uzmanı arama sonuç sayfasına gelir. Burada en üstte olan reklamı tıklar ve siteye gider. Bu reklam veren için maliyeti azaltacağından dolayı tercih edilebilir bir sistem olarak tasarlanmıştır. Reklam tık başı maliyet 0,15 kr olarak planlanmış ve proje sorumlusu firma Google partner firma olduğu için rekabet oranı yüksek olan kelimeleri daha ucuza alarak dönüşüm oranını arttırmakta.

Türk geliştiriciler tarafından geliştirildi.

Yetita Dizin, web sitelerinin kullanıcılar tarafından eklendiği, yöneticilerin kontrollerinden sonra onaylandığı ve arama algoritmasının bulunduğu tamamen özgün bir web dizinidir.
Türk yazılımcıların geliştirdiği, tüm cihazlara uyum sağlayan özel bir tasarıma sahip olan ve kullanıcıların sitesini ekleyerek ayrıca reklam verebildikleri bir platformdur.

Kendi datasını sağlayan türkçe dizin sitesi

Yazılımı, tasarımı ve kurgusu tamamen özgündür ve kendi datasını sağlayarak her gün bu datayı büyütmektedir.
Biz destek olmaya çalışıyoruz, sizde destek olmak ve bu platformda yer almak için sahip olduğunuz yada yönettiğiniz web sitelerini ekleyebilirsiniz.

Yetita türkçe dizin arama ile kendi dünyanızı keşfederken Yetita Blog ile startup projeleri, arama motorları ile ilgili haberleri, girişimcilik ve güncel teknoloji haberlerini yakından takip edebilir siniz.

Etiketler

Buğra Yazar

Startup WordPress Kurucusu. 2010 yılından bu yana çeşitli web projelerinde yer aldım. Kendimi SEO, WordPress Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama alanlarında geliştirdim ve geliştirmeye devam ediyorum. SEO Uzmanı olarak Arama motoru optimizasyonu ve Dijital Pazarlama konularında hizmet vermekteyim. Bildiklerimi blogumda paylaşıyorum.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı