Buğra Yazar

Yetita Yerli Dizin Yenilendi!

Yetita Yerli Dizin Yenilendi!

Arkadaşlarınla Paylaş!

2016 yılında Yetita ismiyle, dizin sitelerinin yanında yer alan ve klasik bir tasarım ile ilk yayın hayatına başlayan Yetita Yerli Dizin Arama sitesi alt yapısını değiştirerek yeni bir düzen kurmaya çalışıyor.

Yeti’nin felsefi terimi insanda doğal olarak bulunan, bir şeyi yapabilme gücü, doğal yatkınlık anlamına gelmektedir ve Yeti yeşil sevimli karakter ise, bazılarının Himalayalar’da yaşadığına inandığı, primat-benzeri, büyük bir yaratıktır. Her ne kadar varlığına inananlar mevcut olsa da bilim adamlarının çoğu, yetinin var olduğu ihtimalinin eldeki verilere göre çok zayıf olduğunu ve bu nedenle onun efsanevi bir yaratık olduğu fikrindedir ama biz değiliz. O yaşıyor, yaşamasa da Yetita.com projesi karakteri olarak yaşatılıyor.

Yetita yerli dizin arama sitesi, web sitelerin arama sonuçlarına hızlı ve en alakalı cevapları veren bir dizin sitesidir. En önemli özelliği ise arama sonuçlarında reklamlı olarak gösterim yapmasıdır.

Reklam çalışmalarında google’a örn. “tabela” yazdığınızda üst sıralarda https://www.yetita.com/site-ara?kelime=tabela ekranını görür kullanıcılar ve tıkladıklarında yetita’nın tabela arama sonuç sayfasına gelir. Burada en üstte olan reklamı tıklar ve siteye gider. Bu reklam veren için maliyeti azaltacağından dolayı tercih edilebilir bir sistem olarak tasarlanmıştır. Reklam tık başı maliyet 0,15 kr olarak planlanmış ve proje sorumlusu firma Google partner firma olduğu için rekabet oranı yüksek olan kelimeleri daha ucuza alarak dönüşüm oranını arttırmakta.

Yetita Dizin, web sitelerinin kullanıcılar tarafından eklendiği, yöneticilerin kontrollerinden sonra onaylandığı ve arama algoritmasının bulunduğu tamamen özgün bir web dizinidir.
Türk yazılımcıların geliştirdiği, tüm cihazlara uyum sağlayan özel bir tasarıma sahip olan ve kullanıcıların sitesini ekleyerek ayrıca reklam verebildikleri bir platformdur.

Yazılımı, tasarımı ve kurgusu tamamen özgündür ve kendi datasını sağlayarak her gün bu datayı büyütmektedir.
Biz destek olmaya çalışıyoruz, sizde destek olmak ve bu platformda yer almak için sahip olduğunuz yada yönettiğiniz web sitelerini ekleyebilirsiniz.

Yetita türkçe dizin arama ile kendi dünyanızı keşfederken Yetita Blog ile startup projeleri, arama motorları ile ilgili haberleri, girişimcilik ve güncel teknoloji haberlerini yakından takip edebilir siniz.

Arkadaşlarınla Paylaş!

Buğra Yazar

Startup Wordpress firma sahibi olarak 5 yıldır kurumsal firmalara WordPress danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Siz hayalinizdeki projeyi anlatın biz gerçekleştirelim.

Yazıyı Beğen

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


Yorum Yazın

Bana Ulaşın

WordPress, SEO ve Reklam İşbirlikleri için aşağıdaki formu doldurun veya bana E-posta yazın.

mail: bugrayazar@gmail.com

skype: bugrayazar