Xiaomi

Xiaomi Mi 8 için Güncel Yeni Yazılım Güncellemeleri Geldi!

Xiaomi telefon şirketi satmış olduğu telefonlara olan desteği güncellemeler yaparak devam ediyor. Son olarak yayınlanan güncelleme sonrası Xiaomi Mi 8 ve Xiaomi Mı 8 SE model ve telefonlarına Super Night Scene gece modu özelliği eklendi. Önümüzdeki haftalarda yayınlanacak olan güncelleme sonrası düşük ışıkta net görüntü elde edebilecek olan kullanıcılar 4K 60 fps çözünürlük kalitesinde video çekimleri yapabilecek. Xiaomi resmi internet kanalı Weibo üzerinden yaptığı açıklamada güncelleme detaylarını ve duyurularını paylaştı. Güncelleme için tarihi Mart ve Nisan ayları olarak belirledi.

Xiaomi Mi 8 için çok önemli kararlılık güncellemesi

Xiaomi Mİ 8 MIUI 10 beta ve MIUI 9 versiyonları için güncelleme çalışmalarına başladı. Amiral gemi telefon çıkışını sürdüren Xiaomi MIUI9 tabanlı yeni bir güncelleme çalışması içine girdi. MIUI 9.6.7 yapı numarası ile güncellemeye başlayan firma birçok hatayı düzeltip iyileştirme çalışmalarına başladı. Yeni güncelleme ile kamera performansında büyük artış gözlemlenmesi bekleniyor. Yeni güncelleme sonrası telefonun pil ömrü uzayacak. GPS sorunları da bu güncelleme sonrası düzelmesi bekleniyor. Xiaomi markasının kararlı bir versiyonu olan MIUI 9.6.7 modeline eklenen Android güvenlik yamaları Ağustos 2018 yılında yükseltilmişti. Mi 8 modelin performansını optimize eden güncellemeleri ayarlar menüsünden sorgulayıp indirebilirsiniz. Cihazınızda MIUI 10 beta sürümünü kullanıyorsanız Mı 8 güncellemesine ulaşamazsınız.

Xiaomi Mi 8 kullanıcılarının global çapta beklediği güncelleme sonunda gerçekleşti. Kullandığınız Mı 8 güncellemesi 288 MB büyüklüğünde ve OTA üzerinden dağıtılmaya başlandı.  Güncelleme ilk önce Mi 8 Çin versiyonu için kullanıma sunuldu. İki önemli kamera özelliğine getirilen güncelleme ile 960 Fps süper ağır video çekim ve az ışık ile karanlık ortamlarda iyi bir çekim deneyimi sunan gece moduna güncelleme getirildi.

Önerilen Yazı →   Xiaomi Mi 8 Lite güncellendi

Güncelleme google güvenlik düzeltmelerini de kapsıyor

Güncellemeden sonra mdeia oynatıcı sorunlarının da ortadan kalmasını sağlıyor. Mi 8 Telefonunuzda Ayarlar, Telefon Hakkında, Sistem güncellemeleri adımlarını takip ederek güncelleme yazılımını sistem üzerinden otomatik yükleyebilirsiniz.

Xiaomi Mi 8 modellerinde kamera güncellemelerinde kullanıcılarına 960 fps video kayıt özelliği sunuyor.  Bugünlerde yapılan yeni duyuruda yakın zamanda Mi 9 ve Mi 8 SE modellerinde de gece modu ve 4K 60 fps video kayıt özelliği getirileceğini açıkladı.

Sıkı Durun! Mi8 Telefonlara Super Night Scene Modu Geliyor!

Super Night Scene adı verilen bu modla Mi 8 kullanıcıları artık düşük ışık ortamında kaliteli video çekimleri yapma imkânına kullanıcılar kavuşmuş olacak. Yakın zamanda yapılması beklenen güncelleme ile 4K 60 fps video kayıt desteğini kullanıcılar elde etmiş olacak. Şirket hesabından yapılan açıklamaya göre yukarıdaki güncellemeler kademeli olarak yapılacak. Yapılan açıklamaya göre ilk önce Mi 8 SE kullanıcıları mart ayı ortalarında Super Night Scene moduna kavuşacak. Daha sonraki süreçte 4K 60 fps video kayıt özelliği sunulacak. Bu özelliğin sunulması ise Nisan ayı ortalarında gerçekleşmesi bekleniyor.  Xiaomi sunduğu yeni güncellemeler ile kullanıcılarına akıllı telefon deneyimini yüksek kalitede yaşatmak istiyor.

Xiaomi Mi 8 / Mi 8SE / Mi Mix 3’e sürpriz bir özellik geldi

Xiaomi Mi 8Mi 8 SE ve Mi Mix 3 için MIUI 9.4.2 sürüm numarasını taşıyan yeni bir beta güncellemesi başladı. Bu güncelleme sistemde çeşitli düzeltme ve iyileştirmelerin yanında genel bir performans artışı sağlıyor. Xiaomi ayrıca daha önce söz verdiği üzere Mi 9’daki renkli ekran sürekli açık özelliğini Mi 8 modellere ve Mi Mix 3’e getirdi.

Xiaomi Mi 8 ekran sürekli açık özelliği renkleniyor

Xiaomi Mi 8 için Güncel Yeni Yazılım Güncellemeleri Geldi!

Bu özellik, ekran sürekli açık işlevinde gösterilen tarih, saat ve bildirim simgelerini çeşitli renklerde sunuyor.  MIUI 10 9.4.2 kapalı beta sürümünün bir parçası olan bu yeni gelişme kısa süre içerisinde tüm kullanıcılara ulaşacaktır.

Önerilen Yazı →   Xiaomi Mi 8 Lite güncellendi

Xiaomi söz konusu güncellemede kilit ekran işlevselliğini değiştirme seçenekleri de sunuyor. Ayrıca yüz tanımada telefonu açmadan uyandırma özelliği de yer alıyor. Ek olarak güncelleme bölünmüş ekran özelliğini kullanırken tutarsız bir zaman hatasını düzeltiyor.

Etiketler

Buğra Yazar

Startup WordPress Kurucusu. 2010 yılından bu yana çeşitli web projelerinde yer aldım. Kendimi SEO, WordPress Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama alanlarında geliştirdim ve geliştirmeye devam ediyorum. SEO Uzmanı olarak Arama motoru optimizasyonu ve Dijital Pazarlama konularında hizmet vermekteyim. Bildiklerimi blogumda paylaşıyorum.

3 Yorumlar

  1. Xiaomi Mi 8 ve diğer modelleri (Xiaomi Mi 8 SE ve Xiaomi Mi 8 Lite) Türkiye’de akıllı telefon pazarını oldukça etkileyecek olan modeller. Fiyat performans açısından çok başarılı cihazlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı