WordPress

WordPress’te Son Yazıları istediğimiz yerde gösterme

WordPress sevenler derneği başkanı olarak(bu yetkiyi kendi kendime verdim) bu küçük ama etkili kodu sizinle paylaşmaktan büyük memnuniyet duyarım 🙂 Denedim %100 çalışıyor merak etmeyin 🙂

Aşağıdaki wordpress kodunu wordpress sitenizde son yazıları göstermek istediğiniz alana yapıştırmanız yeterli olacaktır. Gerisini wordpress hallediyor zaten.

<?php query_posts('showposts=10'); ?> 
<?php while (have_posts()) : the_post(); ?> 
<a href="<?php the_permalink() ?>" title="<?php the_title(); ?>">
<?php the_title(); ?></a> 
<?php endwhile;?> 

Yukarıda verdiğim wordpress son yazıları çekme kodu ile sitenize eklemiş olduğunuz son 10 yazıyı istediğiniz yerde gösterebilirsiniz. Farklı şekillerde göstermek için kendi CSS kodlarınızla oluşturabilirsiniz.

Kafanıza takılan şeyleri her zamanki gibi yorumlarda belirtin. Elimden geldiği kadar yardımcı olurum 🙂

İyi Kodlamalar! 🙂

Önerilen Yazı →   Sıfırdan WordPress Tema Kodlama Eğitimi (Türkçe)
Etiketler

Buğra Yazar

Startup WordPress Kurucusu. 2010 yılından bu yana çeşitli web projelerinde yer aldım. Kendimi SEO, WordPress Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama alanlarında geliştirdim ve geliştirmeye devam ediyorum. SEO Uzmanı olarak Arama motoru optimizasyonu ve Dijital Pazarlama konularında hizmet vermekteyim. Bildiklerimi blogumda paylaşıyorum.

Benzer Yazılar

4 Yorumlar

  1. çok işime yarayan bir kod oldu. wordpress tüm yazıları listeleme ve çekme işlemi yaparken çok zorlanıyordum. çözümünü buldum.

  2. Elinize saglik. Erişilebilir bir içerik olmuş. Herkes neyi nasıl arayacağını bilemiyor bazen. Bu yaklaşımınızı beğeniyorum. Uzman olmayan kişilerin de ulaşabileceği cümleler ile açıklamanız çok doğru bence 👍👍👍

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı