WordPressWordPress Eklentileri

WordPress Yedekleme Eklentileri

By 10 Ocak 2019 Ocak 30th, 2019 10 Comments
WordPress Logo

Backup & Restore Dropbox

Backup & Restore Dropbox, eklentisi WordPress sitenizi bulut depolama hizmeti olan DropBox hesabınıza güvenle yedeklemek için kullanabilirsiniz. Sitenizde bir sorun oluşursa, yedeklemeyi doğrudan WordPress kontrol panelinden geri yükleyebilirsiniz. Ayrıca yedeklerinizi kendi sunucunuz üzerinde saklayabilirsiniz.
Yedekler: Veritabanı ve Dosyalar (yedeklenmesini istediğiniz dosyaları seçebilirsiniz)

BackupGuard

WordPress sitenizin yedekleme, geri yükleme ve taşıma işlemlerini sorunsuzca yapabilirsiniz. Ayrıca kendi bilgisayarınızda saklamanız için yedek dosyanızı indirebilirsiniz. Profesyonel sürümü, yedekleme zamanlaması ve çeşitli bulut depolama hizmetlerine bağlamanıza olanak sağlıyor.
Yedekler: Veritabanı ve Dosyalar (yedeklenecek dosyaları özelleştirebilirsiniz)

WP-DBManager

WordPress veritabanınızın düzenli olarak yedeklerini zamanlayabilir ve e-postayla size gönderebilir. Ayrıca sunucunuz üzerinde WordPress veritabanı yedeklerinizi arşivleyebilmektedir. Eklenti kullanım açısından oldukça kolaydır. Ayrıca, otomatik veritabanı optimizasyonunu ve onarımı zamanlayabilirsiniz.
Yedekler: Sadece Veritabanı

WP Time Capsule

Her seferinde tam yedekleme için zaman ve kaynak harcamak yerine, WP Time Capsule yalnızca değişen dosyaların yedeklemesini gerçekleştirir. Yedeklemeleri Dropbox, Amazon S3 ve Google Drive hesabınıza zamanlayarak yükleyebilirsiniz.
Yedekler: Veritabanı ve Dosya Sistemi


WPBackItUp

WPBackItUp, sitenizin yedeğini tek bir tıklama ile oluşturabiliyor. Eklenti, yedeklemeyi web sunucunuz içerisinde zip dosyası olarak saklayabilmekte. Hazırlanmış olan yedekleri e-posta ile size bildirebilmektedir.
Yedekler: Veritabanı ve Dosya Sistemi

UpdraftPlus

UpdraftPlus, WordPress yedekleme işlemi için kullanabileceğiniz en güçlü eklentilerden biridir. Eklenti, size yedek almak istediğiniz dosyaları seçmenize izin verir. Yedek alma işlemini zamanlayabilir ve ayrıca bilinen tüm bulut depolama sistemlerine yükleme işlemini sorunsuzca yapabilir. Ayrıca gelişmiş site taşıma fonksiyonu sayesinde sitenizi istediğiniz sunucuya sorunsuzca aktarabilirsiniz.
Yedekler: Veritabanı ve Dosya Sistemi (yedeklenen öğeyi özelleştirmek için bir seçenekle birlikte)

WP Database Backup

Sitenizin veritabanını bulut depolama, e-posta veya FTP üzerine yedekleyebilmektedir. Zamanlama özelliği sayesinde, belirli aralıklarla yedek alma işlemini yapabilirsiniz. Veritabanı yedeklemesi için özelleştirme yapabilirsiniz, istemediğiniz tabloları yedek içerisine dahil etmez.
Yedekler: Sadece Veritabanı

BackWPup

Siteniz için yedeklemeleri zamanlayabilir ve bulut depolama sistemlerinde saklayabilirsiniz. Yedeklemeler zip, tar, tar.gz veya tar.bz2 formatlarında sıkıştırılabilir. BackWPup ayrıca veritabanınızı kontrol eder, onarır ve optimize eder.
Yedekler: Veritabanı ve Dosya Sistemi

BackUpWordPress

WordPress paylaşımlı hosting kullanan siteler için özellikle tavsiye ettiğimiz bir eklentidir. Özel bir kurulum gerektirmez. Diğer WordPress yedekleme eklentileri, gibi bir çok özelliği kendi bünyesinde barındırması sebebiyle yeni başlayanlar için ideal bir seçimdir.
Yedekler: Veritabanı ve Dosya Sistemi

Sitenizi Yedekleyin!

WordPress siteniz veritabanı çökmesi, tema bozulması, eklenti uyumsuzluğu veya hosting firması kaynaklı sorunlarda dahil olmak üzere, birçok nedenden ötürü çökebilir. Ancak işleri şansa bırakmanız gerekmiyor. Her ihtiyacı karşılayan ücretsiz WordPress yedekleme eklentileri bulunmaktadır. En kötü senaryoda, değerli verilerinizi almış olduğunuz en yakın tarihli yedekten kolayca geri dönebilirsiniz.

Önerilen Yazı →   Sıfırdan WordPress Tema Kodlama Eğitimi 6. Bölüm (İletişim Sayfası Yapımı)

Haftalık, aylık ve günlük yedek almak önemlidir. En azında haftalık yedek almayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Vaktim yok uzun sürüyor diyorsanız, vermiş olduğum hemen hemen tüm eklentiler zamanlama özelliği sayesinde sizin yerinize yedekleme işlemlerini sorunsuzca yapabiliyor. Sonradan pişman olmamak için WordPress sitenizi yedekleyin!

Arkadaşlarınla Paylaş!

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu: 4)
Loading...
Buğra Yazar

Buğra Yazar

9 yıldır kurumsal firmalara WordPress ve SEO danışmanlık hizmetleri vermekteyim. Siz hayalinizdeki projeyi anlatın ben gerçekleştireyim.

10 Comments

 • Fatih Karaman dedi ki:

  uzun zamandır wordpress’te otomatik yedek alma eklentisi arıyordum. Yazıyı okuduktan sonra backupGuard wordpress yedek alma eklentisini görüp indirdim. ayarları cok basit başka hiçbir eklentiye gerek yok yani

 • Faruk Aydın dedi ki:

  gerçekten cok iyi eklentiler var.

 • Uğur dedi ki:

  Önerileriniz üzerine UpdraftPlus kullanmaya başladım süper bir eklenti. Hızlı bir şekilde Google driver a yedekledim sitemi.

 • Alper Keskin dedi ki:

  Buğra hocam bu eklentiler siteyi yavaşlatıyor mu? bilginiz varmı.

  • Buğra Yazar dedi ki:

   Merhaba Alper,
   Arka tarafta çalışan bir sistem olduğu için hayır yavaşlatmayacaktır.

 • Göktuğ Öztürk dedi ki:

  buğra sen hangisini tavsiye edersen onu kurucam

  • Buğra Yazar dedi ki:

   Şuan sistemimde BackupGuard yedekleme eklentisi kurulu. Yetiştirebilirsem bu hafta detaylı kurulum yazısı yazacagım zaten

 • Mehmet Cansız dedi ki:

  hocam bu önerdiğiniz yedekleme eklentileri kurdum ama yedekleme yapmıyor. wordpressimin sürümüyle alakalı olabilir mi ??

 • Marem dedi ki:

  Merhaba. WordPress site taşıma eklentisi ariyorum ama taşıyacağım hedef sitedeki verilerin gitmesini istemiyorum . eski sitedeki dosyalari Resimleri vs. Yeni siteye ekledim. Ama yazilari ekleyemiyorum. İki site de wordpress . Databaseleri birlestiremiyorum. Db nin icinde yer alan wp_ ön eki . İkis sitede de farkli. Nasıl bir yol izlemeliyim?

Yorum Yaz