WordPress SEO Hizmeti

WordPress SEO Hizmeti

WordPress‘in arama motorları ile iyi çalışacak şekilde tasarlanması gibi bir avantajı vardır. WordPress SEO Uzmanı bu avantajların farkındadır ve bunları nasıl kullanacağını çok iyi bilir.

WordPress SEO Hizmeti Nedir?

WordPress SEO Uzmanı WordPress temasıyla tasarlanan internet sitelerinde nasıl SEO çalışmaları yapılması gerektiğine dair stratejiler oluşturup bunları uygulamaaktadır . Arama motorları bir WordPress sitesinin kaynak kodunu kolayca tarayabilir, bu da bir web programcısının bir siteyi optimize ederken karşılaştığı meseleleri ortadan kaldırır.

WordPress Sitelerin SEO’da Sağladığı Avantajlar

Aşağıdaki liste, WordPress’in SEO avantajlarından bazılarını özetlemektedir:

  • Permalinks: İçeriğinizin kalıcı olarak barındırıldığı URL’ler. Siteniz büyüdükçe ve daha fazla içerik ilave ettikçe, ön sayfanızdaki öğeler itin ve yeni içeriğe göre değiştirilir. Ziyaretçiler, sitenizdeki belirli yazıya ve sayfaysa dönebilecekleri şekilde, kolayca yer işareti ilave edebilir ve paylaşabilir.
  • WordPress’in teknik avantajlarından biri, permalink sisteminizi oluşturmak için Apache mod_rewrite modülünü kullanmasıdır, bu da permalink yapınızı oluşturmanıza ve özelleştirmenize müsaade eder.
  • Pinging: Yeni içerik yayınladığınızda, WordPress’in ana dizinleri otomatik olarak bildiren yerleşik bir ping sistemi vardır, böylelikle sitenizi tekrar tararlar. Bu sistem indeksleme sürecini hızlandırmaya yardımcı olur ve arama neticelerinizi aktüel ve ilgili meblağ.
  • Eklentiler: WordPress’in geliştiriciler için uyumlu olması, en son SEO eklentilerini kullanmanıza imkan tanır. Google’a bir site haritası mı göndermek istiyorsunuz? Bunun için kolayca kullanılabilecek bir eklenti var. Bir gönderinin meta verilerini mi tertip etmek istiyorsunuz? Bunun için bir eklenti var. Her yayınladığınızda Google Haberler’de yayınlamak mı istiyorsunuz? Tahmin edin, bunun için de bir eklenti var.
  • Tema yapımı: SEO’da, sosyal medya ve tasarım el ele gider. Uygun SEO ve sağlam sosyal medya profillerini kullanarak bir ton kişiyi web sayfanıza yönlendirebilirsiniz, ancak siteniz kafa karıştırıcı veya yetersiz bir tasarım içeriyorsa ziyaretçiler internet sitenizde kalmayacaktır. Aynı şekilde, iyi tasarlanmış bir site, çok sayıda arama motorunun muhtevanızı okumasını önler.

Arama motorları çoğu kez sitenizin ve CSS’nizin stilini görmezden gelir. Ancak sitenizin kodlama yapısı, sitenizi taramaya çalışan arama motorlarını etkileyebilir.

WordPress, arama motorlarını sevmek için tasarlanmış diyebiliriz. Bir çok wordpress temaları, World Wide Web Consortium (W3C) ‘un  standartlarına uygun kod olan geçerli bir koda sahiptir. Sitenizi yayına aldığınız ilk dakikadan itibaren bu standartlara uyması arama motorlarının sitenize daha kolay ulaşmasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı