WordPress

WordPress Özel Eğitim

By 1 Ocak 2019 Mart 22nd, 2019 No Comments
WordPress Logo

WordPress Özel Eğitim

WordPress’e giriş eğitimi web sitesi kurmak için gerekli olan bilgileri düzenleyip bu konuda bilgisi olmayan kişilere aktarıp anlayacağı şekilde ifade etmek için özel olarak geliştirilen özel bir eğitim programıdır. WordPress eğitimi alan adı, hosting satın alma, wordpress kurulması, wordpress ayarlarının yapılması, site ayarlarının yapılması, siteye tema seçmek, siteye tema yüklemek, menü ve sayfa ayarlarının yapılması, gerekli eklentilerin belirlenip kurulması, wordpress site yedeklerinin alınması, wordpress siteye yedeklerinin yüklenmesi, ziyaretçi istatistiklerinin izlenmesi konularında eğitim verilir. WordPress eğitim dersleri uygulamaya yönelik olup tüm çalışmalar sizin kurmak istediğiniz web sitesi üzerinden gerçekleşir.

WordPress Eğitimini Kimler Almalı

Web sitesi kurulum konusunda tecrübesi olmayan, bir web sitesi olan ve wordpress sistemini ilk defa kullanacak olanlar, hızlı bir başlangıç yapıp web sitesi kurmak isteyenler, web tasarım problemi yaşayıp bu problemi kendisi çözmek isteyenler, wordpress ödevini başarıyla tamamlamak isteyen üniversite öğrencileri, hızlı bir şekilde wordpressi öğrenmek isteyenler ve kurumsal site ve blog sitesi açmak isteyen kişiler wordpress eğitimi almalıdır.

WordPress Eğitim Sonrası Neler Yapabilirsiniz?

WordPress eğitimi sonrası hızlı ve kolay bir şekilde web sitesi kurabilirsiniz. Web sitenizi basit bir şekilde yönetebilirsiniz. Site üzerinde kod bilmeden birçok değişiklik yapabilirsiniz. Bu eğitim sonrası web sitesi, kurumsal web site, kişisel web site, şirket siteleri, emlak siteleri, blog siteleri oyun siteleri kurup yönetebilirsiniz.

WordPress Eğitimini Kimler Verir?

WordPress eğitimini wordpress sistemini uzun yıllardır kullanan, wordpress tabanlı birçok site kurup bu siteleri yönetmiş olan, web tasarım konularına hâkim, bilgilerini karşı tarafa aktarmayı bilen gerçek eğitmenler tarafından verilir. Farklı sektörden farklı yaş gurubundan birçok kişi wordpress eğitimi alarak kendi sitelerini kurup yönetebilirler.

Önerilen Yazı →   Wordpress Kod Arşivi

WordPress Sistemini Bilmenin Avantajları

WordPress eğitimi alarak kurumsal firmalarda wordpress uzmanı olarak iş bulabilirsiniz. Freelance işler yapabilir kendinize ait web siteler kurabilirsiniz. Kişisel web siteleri kurabilir kurduğunuz siteleri piyasada uygun fiyata satıp ek gelir elde edebilirsiniz. E-ticaret sitesi kurabilir internet üzerinde kendi dükkânınızı kurabilirsiniz. Blog siteleri kurup bu siteler üzerinden reklam tanıtım ve link gelirleri elde edebilirsiniz.

WordPress Eğitiminin Avantajları

WordPress eğitimi ile kendi web sitenizi hızlı bir şekilde oluşturup yönetebilirsiniz. En basit yoldan internet sitesi nasıl oluşturulur konusunda size bilgi ve deneyimler aktarılır. WordPress ücretsiz bir yazılım sistemi olup bu sistem ile sayfalar oluşturabilir, veriler saklayabilir, birçok modülü kolaylıkla kullanabilirsiniz. WordPress sistemi alt yapı olarak PHP ve Mysql üzerine kurulmuştur. Açık kaynaklı bir yazılım olan wordpress sürekli geliştirilmekte ve güncellenmektedir. WordPress eğitimi ortalama 20 saat sürer. WordPress eğitimi katılım ücreti 350 ile 400 lira arasında değişir. WordPress eğitimleri sonunda katılımcılar kendi web sitelerini oluşturup düzenler ve yönetirler. Eğitimle kişiler sayfalar yaratıp verilerini saklar ve forumlar oluşturabilirler. Galeri ve video modülleri gibi birçok modülü eklemeyebilir. Tema ekleyip tema üzerinde gerekli değişiklikler yapabilirler.

WordPress Özel Eğitim Ders Konuları

WordPress özel eğitimi ile bireylere şu konularda bilgi ve deneyim aktarımı sağlanır. WordPress özel eğitimine katılabilmek için internetinizin olması bir de akıllı telefona sahip olmanız yeterlidir. Eğitimle wordpress konusunda birçok bilgiye sahip olabilirsiniz. Eğitimleri akıllı telefon, tablet ve bilgisayarlardan takip edebilirsiniz. Eğitim sonrasında bireyler bu bilgilere sahip olup bilgileri açmış oldukları sitede uygulayabilirler.

 • WordPress ile Tanışma
 • Doğru Hosting Seçimi
 • Domain Alma
 • Tema Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilir?
 • Nasıl WordPress Kurulur?
 • (Sayfa-Yazı-Ortam-Ayarlar…) Panellerinin Kullanımı
 • WordPress Site Menüsü ve Alt Menüler Nasıl Oluşturulur?
 • WordPress İçin Gerekli Eklentiler Nelerdir?
 • WordPress Yönetim Paneli Nasıl Kullanılır?
 • WordPress için Hazır Temalar Nasıl Bulunur ve Kurulur?
 • Tema Düzenleme ve Türkçeleştirme
 • Eklenti Kurulumu Nasıl Yapılır?
 • Google’a Site Tanıtma ve Kayıt İşlemleri (Google Analytics, Search Console-Google Web Master)
 • Google Haritalara Kayıt Olma (Google Business)
 • WordPress’te Güvenlik Nasıl Sağlanır?
 • SEO Uyumlu İçerikler Nasıl Hazırlanmalı?
 • Ve ihtiyaca yönelik diğer eğitimler
Önerilen Yazı →   Wordpress Hizmetleri


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu: 11)
Loading...
Buğra Yazar

Buğra Yazar

9 yıldır kurumsal firmalara WordPress ve SEO danışmanlık hizmetleri vermekteyim. Siz hayalinizdeki projeyi anlatın ben gerçekleştireyim.

Leave a Reply