WordPress

WordPress Eklenti Kurulumu Nasıl Yapılır?

WordPress Yönetim Paneli Eğitimi Eğitimin ilk konusu WordPress eklenti kurulumu nasıl yapılır, yeni eklenti nasıl yüklenir? aktif hale getirilir. 3 farklı yöntem ile wordpress’te eklenti yüklemeyi öğreneceğiz.

WordPress Eklenti Kurulumu

WordPress Eklenti Kurulumu Nasıl Yapılır?
WordPress Eklenti Kurulumu Nasıl Yapılır?
  1. WordPress Admin Paneli >> Eklentiler >> Yeni Ekle sekmesine gidin. Ve açılan ekranın en sağ üst kısmında yer alan Eklentilerde Ara kısmına, sitenize yüklemek istediğiniz eklentiyi yazın.
  2. Eklenti arama sonucunda yüklemek istediğiniz eklenti ekrana çıkacaktır. Hemen Yükle butonuna basıp seçtiğiniz eklentiyi sitenize yükleyebilirsiniz.
  3. Hemen Yükle butonuna tıkladıktan sonra “Yükleniyor…” butonunu göreceksiniz. Eklentiyi etkinleştirmeniz gerekiyor. Bunun için de Etkinleştir butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

WordPress Eklenti Siteleri

https://tr.wordpress.org/plugins/
https://codecanyon.net/category/wordpress

Etiketler

Buğra Yazar

Startup WordPress Kurucusu. 2010 yılından bu yana çeşitli web projelerinde yer aldım. Kendimi SEO, WordPress Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama alanlarında geliştirdim ve geliştirmeye devam ediyorum. SEO Uzmanı olarak Arama motoru optimizasyonu ve Dijital Pazarlama konularında hizmet vermekteyim. Bildiklerimi blogumda paylaşıyorum.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı