Faydalı Siteler

UI / UX Prototip Hazırlama Aracı: Invisionapp

By 6 Nisan 2019 No Comments
UI / UX Prototip Hazırlama Aracı: Invisionapp

Hazırladığınız arayüz tasarımının ya da hazırlayacağınız tasarımın wireframe ekranlarının bir birini takip eden sayfalar haline getirip canlıya en yakın örneğini oluşturmak için mükemmel bir araç olan Invisionapp‘yi inceyeceğim.

Invisionapp Nedir?

UI / UX Prototip Hazırlama Aracı: Invisionapp

Sade ve anlaşılır bir arayüze sahip olan Invisionapp’ii kullanmak basit ve eğlenceli. Araçları kullandıkça yeni şeyler keşfedip prototiplemeyi eğlenceye çevirebiliyorsunuz. Hazırladığınız wireframe veya tasarım çıktınızı prototiplemenizi sağlayan collaborative bir tooldur invisionapp. alanında en iyisi olduğunu net bi şekilde söyleyebilirim.

Tüm Cihazlar İçin

UI / UX Prototip Hazırlama Aracı: Invisionapp

Desktop, ipad, android tablet, iphone, android phone, apple watch, android watch gibi farklı cihazlar için geniş bir yelpaze sunuyor.

Birden Fazla Proje Oluşturabilirsiniz

Birden fazla projenizi aynı anda Prototypes menüsü altından yönetebilirsiniz. Fakat uyarımı hemen yapayım 2. projeden sonra ücretli olduğu için eğer free kullanacaksınız tek bir proje ile çalışabiliyorsunuz. İşiniz bittiğinde projeyi kaldırıp yeni bir proje açabilirsiniz.

Aşağıdaki örnek ekran Prototypes yani Protipler sayfasının görünümüdür.

UI / UX Prototip Hazırlama Aracı: Invisionapp

invisionapp.com ‘dan kullanıcı oluşturduktan sonra üye girişi yapınca karşınız Web App, Mobile App ve Clikable Wireframe gibi ekranlar geliyor. Buradaki örnekleri inceleyip fikir sahibi olabilirsiniz.

Hiç Bir Kod Bilgisine Gerek Yok

UI / UX Prototip Hazırlama Aracı: Invisionapp

Örneğin anasayfa, ürün liste, ürün detay, iletişim başlıkları olan basit bir site tasarımını photoshop ile hazırladınız. Invisionapp ‘te yeni bir web projesi oluşturup içerisine bu tasarımları ister psd ister jpg ister png olarak sürükle bırak şeklinde hızlıca aktarıyoruz.

Ekip Olarak Kullanın

Invisionapp‘in en güzel taraflarından biriside ekip olarak bu servisi kullanabilmek. Diyelim ki proje oluşturduğunuz ve birisine mi gönderme k istiyorsunuz? Hemen share seçeneğinize basınca proje ait url adresini dileğiniz kişiyle paylaşma imkanı sağlıyor. Diğer ekip arkadaşlarınızın proje ile alakalı yorumları varsa comment mode özelliğinden hızlıca revize taleplerinizi size iletebiliyor.

Arkadaşlarınla Paylaş!

Önerilen Yazı →   Android Uygulamalarınız veya Site Projeleriniz için Renk Uyum Siteleri
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmemiş)
Loading...
Buğra Yazar

Buğra Yazar

9 yıldır kurumsal firmalara WordPress ve SEO danışmanlık hizmetleri vermekteyim. Siz hayalinizdeki projeyi anlatın ben gerçekleştireyim.

Yorum Yaz