Teknoloji

Udemy Nedir?

İnternette adını sıkça duyduğumuz Online Eğitim Platformu Udemy‘i inceleyeceğiz. Udemy nedir? Ne işe yarar? gerçekten faydalı kurslar var mı yoksa para tuzağı mı? Gibi sorulara yanıt vereceğim.

Udemy hikayesi şöyle başlıyor.. Türk ve bir yabancının ortak teşebbüsleri neticesinde Dünyanın en popüler eğitim sitelerinden biri ünvanına ulaşmış durumda.. temel olarak kurucularından Eren Bali‘nin Türkiye’de yaptığı bir hayli yatırım müracaatının kabul görmemesi üzerine kendisi nihayetinde Amerika’ya oradan Silikon Vadisine kadar gidip kendine yatırımcı bulmasıyla  udemy serüvenini başlatıyor. 

Udemy Online Eğitim Platformu
Udemy Online Eğitim Platformu

Şuan itibari ile sitede 5 milyonun üzerinde öğrenim gören kişi ve 25 binden fazla kurs bulunmaktadır. 

Udemy’de bir çok konuda eğitim verilmekte sözgelişi: web tasarım, grafik tasarım, yazılım, resimcilik, 3d animasyon, yabancı dil ve daha fazlası 🙂

Udemy’de hali hazırda hem ücretli hem ücretsiz dersler bulunmakta, ayrı olarak sitenin türkçe dil desteği verdiğini de belirtelim.Yani türkçe udemy kurs ve dersleri bulunmaktadır.

Önerilen Yazı:
Ücretsiz Udemy Kursları (Sınırlı Süre.. Sakın Kaçırmayın!)

Udemy Nedir?
Udemy

Udemy’de Ücretsiz Kurslarda Var

Udemy Kurslarını herkes alabildiği gibi, herkes’de eğitim verebiliyor. Site geneline bakınca çoğunlukla profesyonel kişiler tarafında eğitimler veriliyordiyebiliriz. Bazı derslerin ilk dersleri tanıtım amaçlı ücretsiz izleyebiliyorsunuz. Burada kalitenizi gösterirseniz gerek anlatım gerekse konu muhtevası olarak, dersiniz popüler olabilir ve binlerce öğrenciye ulaşabilirsiniz.

Bir takım eğitmenler kendine kitle toplamak için bir zaman zaman bu kursları ücretsiz olarak sunabiliyor. Yada black friday, yılbaşı gibi günlerde de çok ciddi indirimler olduğunu hatırlatayım hemen 🙂

Udemy’de türkçe olarak ders yayınlayan kişiler son zamanlarda iyice arttmış durumda. İzlemekte olduğunuz ders ile alakalı eğitmene sorular sorabilir. Netflix mantığındaki gibi aldığınız eğitimde kaldığınız yerden devam etme imkanınız bulunuyor. Bazı kurslarda aldığınız eğitim ile alakalı sınav olabiliyorsunuz. Bu eğitmenin insiyatifinde tabiiki 🙂

Önerilen Yazı →   Udemy'de Kaçırılmayacak Ücretsiz Kurslar

Her zaman ve her yer bahaneler bulmayın  diye web’den akıllı telefondan çalışan platform.


Etiketler

Buğra Yazar

Startup WordPress Kurucusu. 2010 yılından bu yana çeşitli web projelerinde yer aldım. Kendimi SEO, WordPress Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama alanlarında geliştirdim ve geliştirmeye devam ediyorum. SEO Uzmanı olarak Arama motoru optimizasyonu ve Dijital Pazarlama konularında hizmet vermekteyim. Bildiklerimi blogumda paylaşıyorum.

Benzer Yazılar

2 Yorumlar

  1. Birçok videolu eğitim konusunda başarılı bir sistem.
    Türk kullanıcıları için güzel bir seçenek. Ayrıca çok büyük ücretleri yok.

  2. udemy konusunda harika bir makale olmuş. udemy’nin kurucusu kim diye araştırırken buldum türk oldugunu öğrenince acayip şaşırdım. İngilizce dersleri alıyorum on numara platform yapmışlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı