Sosyal Medya

Twitter yeni “Konu Başlıkları” özelliğini duyurdu

Twitter, kullanıcıların istediği konu hakkındaki tweetleri takip etmesi çok daha kolaylaşacak bir özelliği duyurdu.

Önümüzdeki aylarda, kullanıcılar tek bir dokunuşla bir hesabı takip etmeye benzer şekilde herhangi bir konu hakkındaki sohbetleri de takip edebilecekler. Konu başlık önerileri ana sayfada yer alacak ve halihazırda Twitter’da takip edilen ve aramaya meyilli olunan konulara bağlı olarak arama çubuğu da belirecek.

Konu Başlıkları önerileri twitter anasayfamızda ve ek olarak ara çubuğunda yer alacak. İlgi alanınıza göre istediğiniz konuları rahatça takip etmenizi sağlayacak bu özellik, ilerleyen zamanlarda geçmiş aramalarınıza göre size önerilerde verecek.

Google’da bu özellik uzun zamandır var, Google uygulamasını kullananlar yakından bilir, uygulamayı açtığımızda bize özel haberler çıkıyor. Kişiselleştirilmiş bu okuma alışkanlığı sayesinde görmek istemediğimiz haberleri blocklayabilir ve sadece ilgi alanımıza göre haber okuyabiliyoruz.

Tahmin ediyorum ki bu özellik sayesinde sevdiğimiz sanatçı, futbolcu ve müzisyenlere ait haberleri okumak daha az zahmetsiz olacaktır 🙂

Hep beraber gelişmeleri göreceğiz.

Etiketler

Buğra Yazar

Startup WordPress Kurucusu. 2010 yılından bu yana çeşitli web projelerinde yer aldım. Kendimi SEO, WordPress Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama alanlarında geliştirdim ve geliştirmeye devam ediyorum. SEO Uzmanı olarak Arama motoru optimizasyonu ve Dijital Pazarlama konularında hizmet vermekteyim. Bildiklerimi blogumda paylaşıyorum.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı