Diğer

Tasarımcılar için WhatsApp kurumsal logo ve renk kullanımı

Sosyal medya odaklı tasarımlar yapan tasarımcıların genelde zorlandıkları konulardan biri kurumsal renk ve logo kullanımları oluyor. Çok sık olmasa da ufak değişiklikler bile bazen sıkıntılara neden olabiliyor. Siz de eğer bu konudan muzdaripseniz son zamanların popüler uygulaması WhatsApp konusunda bu bilgilendirme işinize yarayacaktır.

Tasarımcılar bu konularda ne kadar meraklıysa şirketler de bir o kadar özenli olmak zorunda. Hele ki büyük bir marka olmuşsanız kurumsal kimliğinizin her yerde profesyonel ve düzgün kullanılması da önemli bir nokta oluyor. Whatsapp bu bağlanda bir markadan öte olduğunu da kanıtlar nitelikte “WhatsApp Brand” sayfasını hazırlamış. En ince detayına kadar neyi, nasıl kullanmanız gerektiğini paylaşmış durumda.

2
WhatsApp Brand
3
WhatsApp Brand

Eğer bir marka kimliği nasıl olmalı, ne gibi detaylara dikkat edilmeli diyorsanız www.whatsappbrand.com sayfasından çok daha detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Böylece kendi kimliğinizi hazırlarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini de görmüş olursunuz.

kaynak: sosyalmedya.co

Etiketler

Buğra Yazar

Startup WordPress Kurucusu. 2010 yılından bu yana çeşitli web projelerinde yer aldım. Kendimi SEO, WordPress Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama alanlarında geliştirdim ve geliştirmeye devam ediyorum. SEO Uzmanı olarak Arama motoru optimizasyonu ve Dijital Pazarlama konularında hizmet vermekteyim. Bildiklerimi blogumda paylaşıyorum.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı