Diğer

Tasarımcılar için WhatsApp kurumsal logo ve renk kullanımı

By 21 Kasım 2018 Nisan 6th, 2019 No Comments
Tasarımcılar için WhatsApp kurumsal logo ve renk kullanımı

Sosyal medya odaklı tasarımlar yapan tasarımcıların genelde zorlandıkları konulardan biri kurumsal renk ve logo kullanımları oluyor. Çok sık olmasa da ufak değişiklikler bile bazen sıkıntılara neden olabiliyor. Siz de eğer bu konudan muzdaripseniz son zamanların popüler uygulaması WhatsApp konusunda bu bilgilendirme işinize yarayacaktır.

Tasarımcılar bu konularda ne kadar meraklıysa şirketler de bir o kadar özenli olmak zorunda. Hele ki büyük bir marka olmuşsanız kurumsal kimliğinizin her yerde profesyonel ve düzgün kullanılması da önemli bir nokta oluyor. Whatsapp bu bağlanda bir markadan öte olduğunu da kanıtlar nitelikte “WhatsApp Brand” sayfasını hazırlamış. En ince detayına kadar neyi, nasıl kullanmanız gerektiğini paylaşmış durumda.

2
WhatsApp Brand
3
WhatsApp Brand

Eğer bir marka kimliği nasıl olmalı, ne gibi detaylara dikkat edilmeli diyorsanız www.whatsappbrand.com sayfasından çok daha detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Böylece kendi kimliğinizi hazırlarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini de görmüş olursunuz.

kaynak: sosyalmedya.co

Arkadaşlarınla Paylaş!

Önerilen Yazı →   Whatsapp çöktü mü? Whatsapp, Instagram ve Facebook'a neden girilmiyor?
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmemiş)
Loading...
Buğra Yazar

Buğra Yazar

9 yıldır kurumsal firmalara WordPress ve SEO danışmanlık hizmetleri vermekteyim. Siz hayalinizdeki projeyi anlatın ben gerçekleştireyim.

Yorum Yaz