Buğra Yazar

Tasarımcılar için WhatsApp kurumsal logo ve renk kullanımı

Tasarımcılar için WhatsApp kurumsal logo ve renk kullanımı

Arkadaşlarınla Paylaş!

Sosyal medya odaklı tasarımlar yapan tasarımcıların genelde zorlandıkları konulardan biri kurumsal renk ve logo kullanımları oluyor. Çok sık olmasa da ufak değişiklikler bile bazen sıkıntılara neden olabiliyor. Siz de eğer bu konudan muzdaripseniz son zamanların popüler uygulaması WhatsApp konusunda bu bilgilendirme işinize yarayacaktır.

Tasarımcılar bu konularda ne kadar meraklıysa şirketler de bir o kadar özenli olmak zorunda. Hele ki büyük bir marka olmuşsanız kurumsal kimliğinizin her yerde profesyonel ve düzgün kullanılması da önemli bir nokta oluyor. Whatsapp bu bağlanda bir markadan öte olduğunu da kanıtlar nitelikte “WhatsApp Brand” sayfasını hazırlamış. En ince detayına kadar neyi, nasıl kullanmanız gerektiğini paylaşmış durumda.

2
WhatsApp Brand
3
WhatsApp Brand

Eğer bir marka kimliği nasıl olmalı, ne gibi detaylara dikkat edilmeli diyorsanız www.whatsappbrand.com sayfasından çok daha detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Böylece kendi kimliğinizi hazırlarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini de görmüş olursunuz.

kaynak: sosyalmedya.co

Arkadaşlarınla Paylaş!

Buğra Yazar

Startup Wordpress ekibi olarak 6 yıldır kurumsal firmalara WordPress ve SEO danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Siz hayalinizdeki projeyi anlatın biz gerçekleştirelim.

Yazıyı Beğen

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmemiş)
Loading...


Yorum Yazın

Bana Ulaşın

WordPress, SEO ve Reklam İşbirlikleri için aşağıdaki formu doldurun veya bana E-posta yazın.

mail: [email protected]

skype: bugrayazar