Soru CevapKategori: WordPressSite içi SEO Link İnşaası Nasıl Yapılmalı?
Site içi SEO Link İnşaası Nasıl Yapılmalı?İbrahim asked 4 ay ago

Merhaba hocam, öncelikle vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim. WordPress tabanlı sitemde etiketleri indexe kapattım ve etiket kullanmıyordum ancak daha sonra bir blogda kapatın ancak site içerisinde kullanmanızda fayda var diye bir bilgi gördüm ve etiket eklemeye başladım etiketler gizli sadece ctrl +u yaparak görülebilir şekilde. Sitede iç seo olarak da önce yazmış olduğum yazılar içerisinde ismi geçen icat, kimdir, bilgi ve soru cevap olarak yazıp link vermeye başladım sitem 3 aylık ve hitim artmaya başladı ve gittikçe artıyor. site adresimi biliyorsunuz bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim bir seo ajansıyla çalışmam gerekirmi yoksa belli bir zamana kadar böyle devam mı etmeliyim teşekkürler.

1 Answers
Site içi SEO Link İnşaası Nasıl Yapılmalı?Buğra Yazar SEO Uzmanı answered 4 ay ago

Etiketler, insanların aradığı bilgiye daha kolay erişmesini sağlayan kullanıcıyı yönlendiren bir işlevdir. Zira web site kullanıcılarının etiketlere göz aşinalığı olduğu da aşikardır. Lakin seo kriterlerini negatif yönde kullanan kişilerin en popüler işlemlerinden birisi ise etiketlerdir.
Index kapattığınızda sadece Google’de anlamsızlaşan index çoğalmasının önüne geçmiş olursunuz. Bu durumda sizi kutluyorum. Sitenize Google Tag Manager kurmanızın neticesinde etiket kullanımınızın yoğunluğunu öğrenebilir ve yol haritanızı buna göre çizebilirsiniz.

Saygılarımla.