GG, WP, Ez Nedir? – Oyuncu Sözlüğü

By 13 Şubat 2018 Nisan 28th, 2019 Oyun
GG, WP, Ez Nedir? - Oyuncu Sözlüğü

Arkadaşlarınla Paylaş!

Bu yazımda her oyuncunun bilmesi gereken her oyunda sık sık duymaya alışık olduğumuz terimlerden olan GG, WP, EZ‘in ne anlama geldiğini bir çoğunuz biliyorsunuzdur. Ama bilmeyenler için bu terimlerin bir kez daha üstünden geçmekte fayda var.

GG Nedir?

GG, Oyuncular arasında “GG” olarak kullanılan İngilizce bir terimdir. “Good Game” kelimesinin kısaltılmasıdır. Yani iyi oyun anlamına gelir. Oyun sonlarında takım arkadaşlarınıza ve rakiplere bu kelimeyi söyleyerek centilmen bir hareket yapmış olursunuz. league of legends (lol), dota2, counter strike, pubg, fortnite, apex gibi multiplayer oyunlarında GG kelimesini sıkça duymuş olabilirsiniz. GG nedir? GG ne anlama gelir? GG ne demek? sorularına umarım cevap olmuştur.

WP Nedir?

Hemen arkasından gelen terim olan WP ise Wald playin kısaltılmasıdır. Yani iyi oynadın diyebiliriz buna kısacası. Yine oyun sonlarında hem takım arkadaşlarınıza hemde rakip takıma bu kelimeyi söyleyerek iyi bir oyun çıkardıklarını yinede elinden geleni yaptıklarını söyleyebilirsiniz. Bu terimde yine centilmence bir kelimedir.

EZ Nedir?

Şimdide gelelim son terim olan EZ’e. Ve bu ez kelimesi eminim ki bir çoğunuzu genelde biz türk oyuncularını çıldırtmaya yeten terimlerden bir tanesidir. Ki çıldırtırda. Peki EZ ne anlama geliyor? Ez kelimesi İngilizce Easy kelimesinin kısaltılmasıdır. Yani karşı takım oyuncularına söylemek istediğimiz şey bu noktada kolaydı, kolaydın, basittir anlamlar ifade etmektedir. Tabi karşı taraf oyuncularına söylediğimiz zaman, bu onları çoğu zaman çileden çıkartmaktadır.

Eminim ki oynadığınız bir çok oyunda Ez mid, ez player, ez game kelimeleri duymuş, hatta bunları rakip takip oyuncularına söylemekten geri kalmamışsınızdır. Her ne kadar bugün sizinle paylaşmış olduğum gg ve wp kelimelerini karşı takım oyuncularına veya kendi takım arkadaşlarınıza centilmence bir yaklaşım sergilesede EZ kelimesinin centilmence bir yaklaşımı olmadığı gibi tamamen karşı takım oyuncularını veya kendi takım arkadaşlarınızı aşağılamak için kullanılır. Bu noktada noob, ezik gibi kelimelerden bir farkı yoktur açıkcası.

Kendisine böyle bir yakıştırma yapılan takım oyuncusu doğal olarak sinirllenecektir ve oyuna konsantre olmakta zorlanacaktır. Oyun içerisinde rakip takım oyuncularını arkadaşlarınız beraber öldürdüğünüzde ekranda Ez, Ez, Ez diye flood yaptığınızda karşı takım oyuncuları delirecek ve oyuna konsantre olmakta ister istemez zorlanacaktır.

Flame Nedir?

flame şudur, devamlı bir şekilde oyunda sana kafayı takan, her yaptığın hatada (hatta hata yapmasan bile) “noob, ******, ezik, that …” vs diyen tüm oyun boyunca sana sıkıntı eden, hatta sana küfür yazmaktan kendi oyununu oynayamayan kişilik bozukluğuna sahip veledin yaptığıdır. adam 1-10-2 oynar, gene gelir senin yüzünden der 

Tabi bu durumda yaptığınız şey inceden bir taktik.
Sonuç olarak akıl oyunları önemli 🙂

Kaynak: HyperX Türkiye

Arkadaşlarınla Paylaş!

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu: 5)
Loading...
Buğra Yazar

Buğra Yazar

9 yıldır kurumsal firmalara WordPress ve SEO danışmanlık hizmetleri vermekteyim. Siz hayalinizdeki projeyi anlatın ben gerçekleştireyim.

Yorum Yaz