Buğra Yazar

Numara Gizleme ve Gizli Aramaları Engelleme

Özel Numaradan Gelen Aramaları Kapatma

Turkcell, Türk Telekom, Avea ve Vodafone Numara Gizleme Nasıl Yapılır? Numaramı Aramalar İçin Nasıl Gizli Yaparım? Kendi numaramı nasıl gizleyebilirim? Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır? Gibi numara gizleme ile ilgili akıllara gelebilecek tüm soruların ayrıntılı cevapları yazımızda.

Arkadaşlarınla Paylaş!

Tüm bu sorularınızın cevabı burada. 2019 yılı tüm operatörler için farklı farklı numara gizleme yöntemleri bulunmakta. Numaranızı gizleyerek aradığınız kişilere numaranız gitmez, onların telefonunda (bilinmeyen numara, özel numara, gizli numara) gibi yazılar gözükür sadece. Sizde güvenle numaranızı gizleyerek aramalarınızı yapabilirsiniz.

2019 Gizli Numarayı Nasıl Öğrenirim? Gizli Numaraları Öğrenmenin Yolları

Numara gizleme işlemleri, operatörler arası iletişim yasasında açıkça belirtiliyor ki normal olarak kişinin öğrenmeye mümkünatı yok. Yani telefondan veya bilgisayarınızdan deneyeceğinizi işlemler ile asla gizli numaranın kime ait olduğunu öğrenemezsiniz. Fakat gelen bu gizli aramalar, sizi rahatsız edecek derecede ise veya önemli bir arama-konuşma ise, Savcılığa giderek talep edersiniz, durum eğer ciddi ise savcılık operatörünüzden yazılı olarak hangi numaranın kime ait olduğunu ister ve ancak öyle öğrenebilirsiniz. Kime ait olduğunu öğrendikten sonra isteseniz de istemeseniz de kamu cezası olarak dava açılır. Savcılıktan gizli numara öğrenme işlemleri için ilinizde ki Adli mecralardan gerekli ayrıntılı bilgiyi alabilirsiniz.

2019 Gelen Gizli Numaraları Engelleme

Sizi durmadan arayıp rahatsız eden, kimin aradığını bilmediğiniz numaraları da engellemek çok kolay. Her operatör için farklı işlemler bulunuyor, aynı zamanda telefon özellikleri de bu durumu değiştirebilmekte.

Turkcell Gizli Numara Kapatmak İçin

Telefonunuzun arama kısmına *253# yazıp ara tuşuna basınız. Artık gizli numaralardan bir daha çağrı almayacaksanız. Sizi arayanlar ise “Aradığınız abone gizli numaradan çağrı kabul etmemektedir” mesajını dinleyecektir.

Vodafone Gizli Numaralara Kapatmak İçin

Vodafone kullanıcılar içinde gelen gizli aramaları engellemek oldukça kolay, Gizli numaradan gelen çağrıları engellemek için: GIZLI AC yazıp 7046’ya mesaj yollayabilirsiniz veya 7046’yı arayabilirsiniz, yine aynı şekilde gelen çağrıları kabul etmek için: GIZLI KAPAT yazıp 7046’ya mesaj gönderebilir ve ya 7046’yı arayabilirsiniz.

Türk Telekom Gizli Numaralara Kapatmak İçin

Türk telekom operatörü, eski adıyla Avea, gizli numaralara kapatma/engelleme oldukça kolay. Telefonunuzun arama kısmına gelerek, (*253#) kodunu tuşlayınız ve gelen gizli aramalara hattınızı engellemiş olursunuz. Gelen gizli aramaları açmak için de yine aynı kodu girmeniz yeterli olacaktır. Kodu her girmenizde açıldı veya kapandı bildirimi ekranınıza gelecektir.

2019 Turkcell Numara Gizleme

Turkcell hat numaranızın, aradığınız diğer operatörlerin görmesini engellemek oldukça kolay ve hızlı. Turkcell Numara Gizlemek İçin: Telefonunuzun, ayarlar > çağrı ayarları > “numara gizleme/gösterme” seçeneklerinden gizleyebilirsiniz. Ayrıca, telefonunuzun arama kısmına gelerek ; #31# ardından arayacağınız 10 haneli numarayı tuşlayarak aramanızı yapabilirsiniz. Böylelikle yaptığınız aramada telefon numaranız gizlenmiş olur.

Örnek: #31#05320003232

2019 Vodafone Numara Gizleme

Diğer operatörlerde olduğu gibi Vodafona Numara Gizleme de oldukça kolay ve rahat. Telefonunuzun Clip ayarı varsa, ayarlar > çağrı ayarları > Clip aç/kapat. İşleminden rahatlıkla gizleyebilirsiniz. Veya daha da rahat bir işlem ile ; #31# ardından arayacağınız 10 haneli numarayı tuşlayarak aramanızı yapabilirsiniz. Böylelikle yaptığınız aramada telefon numaranız gizlenmiş olur.  Tıpkı Turkcell operatörünün gizleme metodu gibi. Tüm operatörlerde aynıdır bu metod.

Örnek: #31#05320003232

2019 Türk Telekom Numara Gizleme

Diğer operatörlerde olduğu gibi Türk Telekom numara gizlemek de oldukça kolaydır. Clip özelliğiniz varsa oradan gizleyebilirsiniz. Yoksa, telefondan ayarlar> çağrı ayarları> numaramı gizle, dedikten sonra rahatlıkla arama yapabilirsiniz. Ama en yaygın numara gizleme yöntemi (#31#) olduğu için bizde bunu tavsiye ediyoruz. #31# ardından arayacağınız 10 haneli numarayı tuşlayarak aramanızı yapabilirsiniz. Böylelikle yaptığınız aramada telefon numaranız gizlenmiş olur.

Arkadaşlarınla Paylaş!

Buğra Yazar

Startup Wordpress ekibi olarak 6 yıldır kurumsal firmalara WordPress ve SEO danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Siz hayalinizdeki projeyi anlatın biz gerçekleştirelim.

Yazıyı Beğen

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu: 6)
Loading...


Yorum Yazın

Bana Ulaşın

WordPress, SEO ve Reklam İşbirlikleri için aşağıdaki formu doldurun veya bana E-posta yazın.

mail: bugrayazar@gmail.com

skype: bugrayazar