Blog

Neden e-ticaret işiniz için bulut barındırma düşünmelisiniz?

By 25 Şubat 2018 Şubat 25th, 2019 No Comments
Neden e-ticaret işiniz için bulut barındırma düşünmelisiniz?

E-ticaret sektörü, büyük bir ivme ve sınırlar ile gelişiyor ve neredeyse internet ile paralel gitmekte. Müşterilere zamanında en iyi ürünleri sunmak için bir çok firma e-ticaret sitesi kurma konusunda bir çok ilerleme kaydetti. 

Bir e-ticaret sitesi söz konusu olduğunda, gözetilmesi gereken pek çok şey vardır ve işiniz için doğru kararlar ve yatırımlar yapılmalı ve bir marka değeri oluşturulmalıdır. Bulut barındırma, tam teşekküllü bir e-ticaret sitesi geliştirmek için mükemmel bir bir platformdur. 


Cloud hosting (Bulut barındırma) sisteminin çok büyük bir yatırım gerektirdiği konusunda genel bir fikir var, ama durum böyle değil. E-ticaret siteniz için ekonomik fiyatlı bir bulut barındırma paketini tercih edebilirsiniz.

E-ticaret siteniz için cloud hosting avantajlarını burada bulabilirsiniz

Yüksek Hit  Gelen Zamanlar ile Başa Çıkmak

Ölçeklenebilirlik, bulutun en önemli özelliklerinden biridir. İşletmenizin çok sayıda müşteri ziyareti ve artan müşteri etkinliğiyle dinamik bir şekilde ilgilenmesine yardımcı olur. Artan kullanıcı etkinliği ile kaynakları etkin oturumlarda kolayca ölçeklendirebilirsiniz. Bulut barındırma ile, artan satışların yönetilmesinden emin olabilirsiniz. Tüm bulut sunucuları maksimum performans sağlamak için hazırlanmıştır.

Kolay Kurtarma

Beklenmeyen bir güç kesintisi veya herhangi bir aşırı sistem arızası durumunda, işleriniz durmuş olabilir ve günlük iş operasyonlarınız da olumsuz etkilenecektir. Sonra ne olur? Verileriniz kaybolursa, işletmeniz üzerinde büyük bir olumsuz etkisi olacaktır. Ancak, işletmenizde bulut sunucu üzerinde barındırıyorsanız, fiziksel zararlar veya sistem hataları günlük iş operasyonları üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olmayacaktır. Sevgili müşterileriniz, her zaman sorunsuz bir müşteri aktivitesi sağlamak için işlevsel olacaktır.

Gelişmiş Erişilebilirlik

E-ticaret işletmeniz bir cloud sunucusunda barındırılıyorsa, kullanıcılar herhangi bir standart web tarayıcısı aracılığıyla önemli iş bilgilerine kolayca erişebilirler. Bu, şirket içi bir sistem kurmak için ek maliyeti azaltmaya yardımcı olur. Şirket çalışanları, tedarikçileri, ortakları ve dağıtıcıları bilgiye kolayca erişebildiklerinde, iş süreçleri kolay ve hızlı olabilir.

Önerilen Yazı →   Cloud (Bulut) Hosting ile Cloud Server’in Arasındaki Fark

Güvenlik

Bir e-ticaret işletmesi için önemli iş dosyalarının, araçlarının, uygulamalarının ve ağlarının güvenliğini sağlamak önemlidir. Bulut barındırma çözümü profesyonel olarak yönetilir ve bu nedenle iş verilerinizin güvende olduğundan emin olabilirsiniz. Bulut barındırma, en yüksek düzeyde güvenlik önlemlerine sahiptir. Uçtan uca veri şifrelemenin yanı sıra, bulut barındırma da önemli iş verilerinin ve dosyaların tam olarak korunmasını sağlayan yönetilen güvenlik duvarları, antivirüs programları ve çok düzeyli kimlik doğrulama işlemi sağlar.

Esneklik

Bulut tabanlı çözümler, dalgalanan bant genişliği gereksinimlerine sahip işletmeler için mükemmeldir; bu nedenle e-ticaret siteleri için mükemmeldir. Bant genişliği gereksiniminiz arttığında, kaynakları büyütmek kolaydır. Bir bulut sunucusundaki kaynakları ölçeklendirmek, web sitenizin yavaşlamaması nedeniyle hemen mümkündür.

Güvenilirlik

Herhangi bir iş için, iş büyümesine ulaşmada yardımcı olan asıl unsur takım çalışmasıdır. Bu bulut barındırmada tam olarak ne oluyor! Cloud hosting sunucuları aynı ağa bağlı ve bu nedenle tamamlayıcı bir şekilde çalışıyorlar. Yük, daha iyi işlevsellik için bulut sunucuları arasında dağıtılır. Bu, web sitenizin devam eden bir yedekleme sistemine sahip olduğunu ve bu sistemi en iyi güvenilirlik için güvenebileceğiniz anlamına gelir.

Geliştirilmiş Hareketlilik

Dünyanın neresinde bulunduğuna bakılmaksızın çalışanlara önemli veriler ve uygulamalar mevcuttur. Çalışanlar, işlerini akıllı telefonlarından ve sekmelerinden her yerden yönetebilirler. İnsanlar ayrıca önemli belgeleri ve verileri sanal olarak bulut yoluyla paylaşabilir. Bu özellik, pazara çıkış süresini kısaltabilir ve ürün geliştirme ve müşteri hizmetleri için doğaçlama yapabilir.

idare edilebilirlik

Bulut barındırma çözümü, kaynakların merkezi yönetimi yoluyla daha iyi BT yönetimi ve bakım sistemi sağlar. BT altyapısı yönetimi ve bakımı ihtiyacı, tüm kaynaklar servis sağlayıcısı tarafından sürdürüldüğü için ortadan kaldırılmıştır. Bulut barındırma sayesinde, e-ticaret sitesi kullanıcısı herhangi bir kurulum gerekmeden uygulamalara, yazılımlara ve hizmetlere erişmek için basit ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip olabilir.

Önerilen Yazı →   Domain ve Hosting seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Stratejik Rekabetçi Kenar

Bulut barındırma tarafından sağlanan kaynaklar, rakiplerinize karşı rekabet avantajı elde etmenizi sağlar, çünkü BT tedarikine zaman ayırmanız gerekmez. E-ticaret web siteniz için kritik görev uygulamalarını dağıtabilir ve önemli iş avantajları kazanabilirsiniz. Bu, herhangi bir ek maliyet olmadan yapılabilir ve minimum hazırlık süresi alır. Cloud hosting, BT altyapısında zaman icat etmek yerine işinizi genişletmeye odaklanmanızı sağlar.

Full Root / RDP Access

Bulut barındırma kullanıcılarına barındırma platformu üzerinde tam kontrol sağlanmıştır. Uygulamaları yükleyebilir ve tam kök / RDP erişimi ile çok daha fazlasını yapabilirsiniz. E-ticaret işletmenizin faaliyetlerini geliştirmek ve web sitenizin sorunsuz işlemlerini sağlamak için bu özelliği kullanabilirsiniz.

Gelişmiş Ağ Seçenekleri

Bulut barındırma özelliğiyle,  özel gigabit ağınızdaki VPS trafiğini ücretsiz olarak kontrol edebilirsiniz. Bu, web sitenize gelen trafik hakkında size iyi bir fikir verecektir. Ayrıca bir VPN oluşturabilir veya güvenlik duvarını yönetebilirsiniz.

Sonuç

Bulut teknolojisi, e-ticaret işletmeciliği ve inovasyonu için yeni kapılar açtı. E-ticaret sürekli gelişen bir endüstridir ve bu sektörde markanızı yaratmak için en iyi kaynaklarla donatılmanız gerekir. Bir bulut barındırma çözümü, e-ticaret işinizi kurmak ve geliştirmek için tam teşekküllü bir yatırımdır. 

Arkadaşlarınla Paylaş!

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmemiş)
Loading...
Buğra Yazar

Buğra Yazar

9 yıldır kurumsal firmalara WordPress ve SEO danışmanlık hizmetleri vermekteyim. Siz hayalinizdeki projeyi anlatın ben gerçekleştireyim.

Yorum Yaz