DiğerGenel

İnsanlara tekrar nasıl güvenilir?

By 27 Temmuz 2019 Temmuz 28th, 2019 No Comments
İnsanlara tekrar nasıl güvenilir?

Çok uzun zamandır bu sorunun cevabını arıyorum. İnsanlara tekrar güvenmek için ne gerekiyor?

Güven dediğiniz şey karşınızdaki insanla aranızda kurduğunuz güçlü bağın bir simgesi gibi düşünebiliriz. Maalesef çoğu insan bu bağı bile isteye kendi elleriyle koparıyor. Peki bu durumda çevremizdeki diğer insanlara haksızlık olmuyor mu? Onların ne suçu var diye düşünebiliriz.

Aslında yok. fakat bir kez zedelenen güvenden sonra etrafınıza kalın kalın duvarlar örmeye başlarsınız. Artık daha temkinli, daha şüpheci ve daha aklı başında olursunuz. Bu kötü bir şey değildir aslında. Bu, hayatın ta kendisidir.

Güvenmediğiniz insanları etrafınızda sırf kalabalık olsun diye tutmayın salın gitsin. Etrafınızda durdukça bir sonraki hamlesinde acaba ne halt edecek diye içinizi yiyip bitireceğine kendi kendini yesin bitirsin.

Önce kendinizi affedin

Sizi o yada bu sebeple kandıran, aldatan yada yalan söyleyen insanlara karşı kendinizi suçlamayı bırakıp affedin. Daha rahat bir nefes almak için, beyninizi daha önemli şeylere odaklamak için ve geçmişte yaşadıklarınızı geçmişte bırakmak için affetmeye önce kendinizden başlayın.

Karşınızdaki affedin

Ne yaşamış olursanız olsun öfke ancak ve ancak size zarar verir. Atalarımızın dediği gibi “keskin sirke küpüne zarardır”

Affetmeyi karşınızdaki insanın hatalarını görmemezlikten gelip yeni bir sayfa açmak olarak düşünmeyin. Onu affedin ki artık onu düşünmeyi bırakıp, daha iyi bir gelecek için kafanız rahat olsun.

Affetmek, özgürlüktür!

Affetmek özgürlük mü sahiden? Bu yazıyı 27.07.2019 tarihinde yazıyorum. Çok değil.. daha bir gün öncesinde bunların hiçbiri aklımdan geçmiyordu bile. Saat şuanda sabah 05:15 ve ben geçmişimle bir türlü yüzleşemediğim ve ciğeri beş para etmez adamlara/kadınlara/firmalara/ güvendiğim ve hep yarı yolda bırakıldığımı hissettiğim için aylardır doğru düzgün uyku uyuyamıyordum.

İçimden şöyle geçti.. “Ya benim gibi hisseden başkalarıda varsa?” Sonra koydum kucağıma bilgisayarımı bu satırları yazarak içimi dökmeye başladım. O kadar çok rahatladım ki. Bu dünyada ailenden başka hiçbir şeyin önemli olmadığını farkettim.

Annem, babam, eşim ve oğlum dışında her şeyin ne kadarda yapmacık olduğunu geçte olsa farkettim.

Ve artık özgürüm!

Güveni nasıl sağlarız ve yeniden nasıl inşaa ederiz?

Arkadaşlarınla Paylaş!

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu: 1)
Loading...
Buğra Yazar

Buğra Yazar

9 yıldır kurumsal firmalara WordPress ve SEO danışmanlık hizmetleri vermekteyim. Siz hayalinizdeki projeyi anlatın ben gerçekleştireyim.

Yorum Yaz