Blog

İlk Down Sendromlu Üniversite Mezunu, Yazar, Eğitmen ve Aktör: Pablo Pineda

Engellere rağmen başarılara koşmak kolay değil. Hayat bir hayli zorken bir de önümüzde engeller olunca motivasyonumuzu kaybedebiliyoruz. Pablo Pineda bizlerin aksine hedeflerine doğru emin adımlarla koşarak kimsenin yürümediği bir yolda ilerledi. İlkleri başaran Pablo Pineda’nın hikayesine göz atalım.

İlklerin Adamı Diyebileceğimiz Pablo Pineda 1974’de İspanya’da Doğdu.

Eğitim Psikolojisi Bölümünü Bitirerek İlk Down Sendromlu Üniversite Mezunu Olmayı Başardı. Down Sendromluların Maruz Kaldığı Sıkıntıları, Tecrübelerinden Yola Çıkarak İnsanlara Farkındalık Kazandırmak İçin Savaşını Sürdürüyor Pineda.

”Farklı Olmak Bir Değerdir” Adında Çıkardığı Bir Çocuk Kitabı Olan Pineda, Hayatını Farklılıkları Yüzünden Dışlanmış Hisseden Bireylere Adamış Durumda.

Empati Yapmanın ve Karşıdaki Kişiyi Anlamanın Önemine Her Defasında Değinen Pineda, ”Topluma Kabul Edilmek İçin Savaşmak ve Normalin Yanında Durmak Zorundasınız.” Diyor.

Bu Yeteneklerinin Yanı Sıra Me Too Adlı Bir Filmde Oynayarak Goya Ödülüne de Layık Görüldü. Bu Şekilde Down Sendromu Olan İlk Ödüllü Aktör Olmuş Oldu.

Filmin Fragmanına Buradan Ulaşabilirsiniz:

Güncel Olarak Adecco Foundation Adına Çalışan Pineda, Down Sendromlu İnsanlar İçin İş Alanları Yaratılması İçin Çalışıyor.

Pineda’nın Adecco Adına Yaptığı Video:


Buğra Yazar

Startup WordPress Kurucusu. 2010 yılından bu yana çeşitli web projelerinde yer aldım. Kendimi SEO, WordPress Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama alanlarında geliştirdim ve geliştirmeye devam ediyorum. SEO Uzmanı olarak Arama motoru optimizasyonu ve Dijital Pazarlama konularında hizmet vermekteyim. Bildiklerimi blogumda paylaşıyorum.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı