Buğra Yazar

Half Life Ne Zaman Çıktı?

Half Life Ne Zaman Çıktı? 1

Arkadaşlarınla Paylaş!

Half-Life Nedir?

Half-Life, Sierra Studios ve Valve tarafından üretilen bilim-kurgu türünden bir bilgisayar oyunudur. Half-Life serisinin ilk oyunu olma özelliği ile birlitke Valve şirketinin ürettiği ilk oyun olma özelliğini taşır.

Neden Half-Life?

Oyun o kadar akıcı ve silahlar o kadar güzel ki. Half-life’ın croosfire, bounce gibi haritalarının zekice düşünülmüş olması sizi oyundan asla sıkmıyor. Oyunların aslında en temel sorunu bir süre sonra bıkkınlık hissi bırakması. Fakat half-life öyle mi? Bir dönemin sadece internet kafelerinde bu oyunun oynandığını biliyor muydunuz? Eğer bilmiyorsanız yada yaşınız gereği görmediyseniz Half-life’ın neden bu kadar sevildiğini anlamak için oyunu indirip bir şans verin bence 🙂 Eşiniz arkadaşınız dostlarınız ile oynayacağınız en keyifli oyunlardan birisidir half-life. Motor silahını almayın racona çok uymuyor 🙂

Half-Life Nedir?

Half-Life, Oyun dünyasında adeta bir fenomen haline gelmiş 90 kuşağının FSP oyun türünde belkide en çok zaman harcadığı oyundur.Half-Life, sadece başarılı bir oyun olmanın çok daha ötesinde. İyi bir hikayeye sahip olması nedeniyle. Bir çok oyun firmasına ilham kaynağı olmuştur. Artık bir çok firma, hazırladıkları oyunlar için sağlam bir hikaye oluşturmaları gerektiğini anlamıştır.

Half-Life Ne Zaman Çıktı?


Oyun Adı

Half-Life/İlk piyasaya sunulma tarihi

Half-Life

19 Kasım 1998

Half-Life Tarihi ve Bilinmeyenleri

Unlost Half Life Crossfire Günlükleri

Unlost gibi günümüzde bir çok oyun youtuber’ları Half-Life oyunu için özel video serileri yapmakta ve takipçi kitlesine sunmaktadır. Yakından takip ettiğim ve Crossfire kapışmaları için ws’ye dave ettiğim Unlost’un kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

Deli Mi nNe, Thetabeta, Oyun portal, Glaxy Cahit Komtan, BLoodRappeR, ZeoNNN, PintiPanda, MuratabiGF, Enes Batur gibi bir çok Youtuber’ı konuk ettiği Croosfire Günlükleri video serisine buradan ulaşabilirsiniz.

Arkadaşlarınla Paylaş!

Buğra Yazar

Startup Wordpress ekibi olarak 6 yıldır kurumsal firmalara WordPress ve SEO danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Siz hayalinizdeki projeyi anlatın biz gerçekleştirelim.

Yazıyı Beğen

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu: 3)
Loading...


  • half life ilk çıktığında bayağı popülerdi. şimdi lol, apex, dota2 derken half life bunlara ayak uyduramadı. eğer valve çok daha iyi hamleler yapsaydı 90 kuşağını kendine ordu bile yapardı 🙂

  • gönlümün efendisi.. hala half life oynarım arada. oynayan varsa kapışalım hatta 🙂

4 yorum

Bana Ulaşın

WordPress, SEO ve Reklam İşbirlikleri için aşağıdaki formu doldurun veya bana E-posta yazın.

mail: bugrayazar@gmail.com

skype: bugrayazar