Dijital Pazarlama

Google Harita Kaydı Nasıl Yapılır?

Google Maps’e nasıl harita eklenir?

Google Maps’e işletmenizin haritasını eklemek için aşağıdaki adımları uygulayın. Bu işlemden sonra 1-2 hafta beklemeniz gerekiyor.

 1. https://www.google.com.tr/business/ Google Bussines sayfasını ziyaret edin.
  Daha sonra Şimdi yönet linkini tıklayın.
 2. Harita açılacaktır.
 3. İşletme adı veya adresi ile arama yapın ekranında işletmenizin adını yazın ve aratın.
 4. İletme adınız bulunamadı uyarısı gelecektir.
 5. Bu uyarının altındaki Adı ve adresi doğru girdim / Tüm işletme ayrıntılarını kendim girmek istiyorum linkini tıklayın.
 6. İşletmenizi Google’da yönetebilmeniz için bir Google+ sayfası oluşturmamız gerekli. Lütfen şu bilgileri onaylayın:  ekranını doldurduktan sonra son işlem olarak doğrulama gerekecektir.
 7. Google artık yer eklemede Posta yolu ile doğrulama kullanmaktadır. Belirttiğiniz adrese doğrulama kodu posta ile yollanacaktır. Doğrulama işlemi 1-2 haftayı bulabilir.
 8. Kodumu Posta ile gönder seçeneğini tıklayın.
 9. Daha sonrada İlgili Kişi adını girin ve Posta kartı gönder‘i seçin
 10. İşletmenize ait bit Google Business sayfası oluşturulacak böylelikle adres gibi bilgileri oradan yönetebileceksiniz.

Merhaba Arkadaşlar

Uzun bir aradan sonra tekrar karşınızdayım. Bugünkü eğitim videomda Google işletme kaydı nasıl yapılır konusunu anlatacağım.

Google haritalarda sizde yerinizi almak ve işletmenizi haritalara kaydettirmek istiyorsanız bu video çok işinize yarayacak! Bana destek olmanız için yorum bırakmanız yeterli! Sevgiler…

Google Harita Kaydı Nasıl Yapılır?
Google Harita Kaydı Nasıl Yapılır? – Google Businesss

Gogle harita yer ekleme ücretlimi

Tüm google servisleri gibi google harita servisi de tamamen ücretsizdir. Firmanızı arayıp google harita kayıt ücreti adı altında sizden ücret talep eden firmalara küfür edip telefonu kapatabilirsiniz. Çünkü dolandırmak için sürekli firmaları bu şekilde taciz etmektedir. Google maps dolandırıcılığına düşmemek için google maps kayıt ücreti diye bir ücret ödemeyiniz.

Bu makaledeki yazılar

 • google maps yer ekleme 2018
 • google adres ekleme
 • google business firma ekleme
 • google harita kaydı ekleme
 • google maps kayıt ücreti
 • google maps yer ekleme 2019
 • google business
 • google benim işletmem
Önerilen Yazı →   SEO için En iyi 15 Google Chrome Eklentisi
Etiketler

Buğra Yazar

Startup WordPress Kurucusu. 2010 yılından bu yana çeşitli web projelerinde yer aldım. Kendimi SEO, WordPress Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama alanlarında geliştirdim ve geliştirmeye devam ediyorum. SEO Uzmanı olarak Arama motoru optimizasyonu ve Dijital Pazarlama konularında hizmet vermekteyim. Bildiklerimi blogumda paylaşıyorum.

Benzer Yazılar

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı