TeknolojiWordPress

Freelance WordPress Uzmanı

By 18 Şubat 2017 Şubat 18th, 2019 No Comments
Freelance WordPress Uzmanı

Freelance WordPress uzmanı, wordpress alanında kendini kanıtlamış ve uzmanlık kazanmış kişilere denilir. Bu uzmanlar genelde freelance şeklinde çalışır. WordPress uzmanları referansı olan kişiler olup iş alırken önemli referanslar gösterirler.

Bu uzmanlar Geçmişten geleceğe yüzlerce işlem yapıp, yaptığı işlerde başarılı sonuçlar elde etmişlerdir. WordPress uzmanları web tasarım alanında profesyonel işler yapmaktadır. Web sitesi oluştururken wordpress uzmanları size teknik konularda gerekli destekler sunarlar.

Seo uyumlu wordpress site konusunda gerekli bilgi ve donanıma sahip kimselerdir. İnternet sitenizi kurup sitenizi google arama motorlarında üst sıralara çıkarma ve markalaştırma konusunda size yardımcı olur. Websitesi kurarken, alan seçimi ve kurumsal kimliğinize uygun tema seçme konusunda destek olurlar.

WordPress uzmanları programcı ve yazılımcı ve ux konusunda deneyimli kişilerdir. Her firma için ayrı strateji ve planlar geliştirip doğru ve kaliteli hizmetler sunmayı amaç edinir. Web sitenizin güncellenmesi ve aktif kalması ve sitenizin bakımı konusunda size destek verebilirler. Php yazılım dili ile yazılmış wordpress cms sisteminin çalışma mantığını bilen geliştiriciler, geliştirilebilir bir wordpress sitesi ile firmanıza ait tüm ihtiyaçları karşılayabilir.

WordPress Uzmanlarının Uzmanlık Alanı

İnternet sitelerinin kurulması, geliştirilmesi işlemleri wordpress uzmanları tarafından yapıldığı aktarmıştım. Web sitesi kurmak kolay bir işlem gibi görülse de gerekli bilgi ve teknik donanıma sahip olmak gerekir. Günümüzde ne yazıkki bir kaç wordpress site kuran kişiler kendini wordpress uzmanı olarak görmektedir.

İyi bir WordPress uzmanı web sitesi kurulum aşamasından web sitesi isim yani domain seçimine, sitenizin kurumsal kimliğine uygun hale getirilmesinden, ihtiyaca yönelik eklenti kurulumuna ve wordpress seo hizmeti gibi alanlarda kişilere ve firmalara wordpress hizmetleri sunar.

Web sitelerin arama motorlarında ön sıralarda çıkması için gerekli alt yapı çalışmalarını yapmak çok önemli bir konu. Sitenin seo uyumlu olması için siteye gerekli eklenti ve yazılım geliştirmekte wordpress uzmanlarının işidir.

“WordPress uzmanı arıyorum” ama sınırlı bütçem ve zamanım ile site açmak ve bu siteyi google arama motorlarında üst sıralara getirmek istiyorum derseniz. Bir şeyleri yanlış yapıyorsunuzdur.

Web sitenizin yönetilmesi, içerik eklenmesi, eklentilerin ayarlanması, sitenin seo uyumlu hale getirilmesi, siteye kaliteli içerik eklenmesi, site içi linkleme, dâhili bağlantıların yönetilmesi gibi birçok teknik işleri wordpress uzmanları yapar. Bu sebeple çalışacağınız kişinin referanslarına ve yaptığı işin kalitesine mutlaka detaylı olarak inceleyin. Sonuçta firmanıza ait mahrem bir bilgiyi o kişiye teslim edeceksiniz.

Önerilen Yazı →   WordPress “x kadar dakikada okuyabilirsiniz” Eklentisi Yapımı

WordPress Seo uzmanı kimdir, Ne İş Yapar?

WordPress Seo uzmanları arama motorlarının dilinden anlayan kişiler diyebiliriz. Yaptığı analiz ve değerlendirme çalışmaları ile web sitesi kullanıcılarına deneyimlerini aktarırlar. Rapor ve takip analizleri ile web sitelerin gelişmesine katkılar sunarlar. Sitelerin kurulumundan tutun geliştirilmesine kadar her aşamayı takip ederler. Elindeki verileri derleyip işleyebilme yeteneğine sahiptirler. Bir plan doğrultusunda çalışabilirler. İşlerini raporla sunarlar. İş sürecinin takibi için müşterilerine detaylı bilgi aktarımı sunarlar. Seo terim ve tekniklerine hâkim kimselerdir. Yani bir markayı sıfırdan yaratabilir yada mevcut markanızı iyi bir şekilde analiz edip, dijital dünyadaki ihtiyaçlarını çıkarabilmektedir. Seo uzmanları aynı zamanda markalaşma konusunda uzmanlaşmış kişilerdir. Web sitelerine yapılan anti seo çalışmalarına karşı hazırlıklı ve tedbirli olurlar.

İyi bir WordPress Seo Uzmanın Sahip Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

WordPress bilen seo uzmanları etik ve ahlaklı olmalıdır. Kendine has özellikleri olmalıdır. Analitik düşünme becerisine sahip, araştırma ve geliştirme ilkelerini bilmeli ve plan doğrultusunda çalışmalıdır. Veri toplama ve analiz etme becerisi gelişmiş olmalıdır. Verileri işleyebilmelidir. Gelişen teknolojiye ve trendlere ayak uyduran kendisini sürekli geliştiren, yenileyen ve güncelleyen kimselerdir. Yeniliklerin gerisinde kalmamalı yenilikleri sürekli takip etmelidir. Aynı zamanda Google algoritmalarını ve trendlerini yakından takip etmelidir. Her yeniliği anında öğrenmeli ve analiz ettikten sonra uygulamalıdır.

Rakiplerini takip edip iyi analizler ve tespitler yapmalıdır. Seo hakkında gerekli bilgi ve donanıma sahip olmalıdır. Kendi bilgisine birikim katmalıdır. Bilgisayar donanım ve yazılım konusunda bilgi sahibi olmalıdır. Domain ve hosting yönetim alanında yeterli donanıma sahip olmalıdır. Web tasarım alanında ileri düzeyde bilgiye sahip olmalıdır. Seo uzmanlarının istatistiklerle arası iyi olmalı, grafikleri iyi okuyup analizler yapmalıdır.

Freelance WordPress Seo Uzmanı İle Çalışmanın Faydaları

Freelance Seo uzmanları size uygun fiyata kaliteli hizmet sunarlar. Seo uzmanının yaptığı işlemi seo firmalarına yaptırmak daha maliyetli bir iştir. Firma ve ajanslar seo konusunda hizmeti size yüksek fiyata verirler. Genelde Seo hizmeti veren bir firmaya vereceğiniz bütçeden daha az freelance seo uzmanlarına vererek yaptırabilirsiniz. Bu durum bazen tam terside olabilir tabii ki. Bu kişinin bilgi ve tecrübesine göre değişiklik gösterebilir.

Seo uzmanları size seo paketleri sunmazlar. Seo işinin ciddi bir iş olduğunu iyi bilen seo uzmanları sitenizi detaylı inceler ve analizler yaparlar. Sitenizin eksik olduğu alanları tespit edip giderirler. Seo çalışmasının paketlere bölünerek verilecek bir hizmet olarak görmeyen seo uzmanları siteleri doğru bir yaklaşımla incelerler.

Freelance seo uzmanları size ödeme başta olmak üzere her konuda kolaylık sağlarlar. Sitenizin gelişmesi için size önemli tavsiyelerde bulunurlar. Size arkadaş ve yoldaş olur. Sitenizin gelişmesi konusunda sizden hiçbir desteği esirgemezler. Seo ajansları ise size seo paketi sunar hizmetini verir ve geri çekilirler. Sitenizin gelişip gelişmemesi ile çok ilgilenmezler.

Önerilen Yazı →   Benim SEO Hikayem: Nasıl SEO Uzmanı OIdum?

Freelance Seo uzmanları ise sitenize çok fazla vakit ayırırlar. Sitenizin gelişmesi için gerekli inceleme, analiz ve değerlendirme çalışmaları yaparlar. Size gerekli tavsiyelerde bulunurlar. Seo firmaları ve ajansları onlarca firma ile çalıştığı için size yeteri kadar uzun vakit ayırmazlar. Ajans çalışanlarına düşük maaş verdiği için çalışma verimliliği seo uzmanlarına göre daha düşüktür. Freelance seo danışmanları kendi işlerini kendilerini yaparlar. Bu yüzden daha rahat çalışır ve işlerine daha sıkı sarılırlar.

İyi Bir Seo Uzmanı Nasıl Olunur?

Seo uzmanları bilgi ve deneyimlerini kullanarak sitelerin iyileşmesini sağlarlar. Siteyi ziyaret eden ziyaretçilere benzersiz deneyimler sunarlar. Web sitelerinin kalitesini etkileyen etmenleri tespit edip bu etmenler üzerinde düzeltme ve iyileştirme çalışmaları yaparlar. Seo uzmanları arama motorlarının dilini iyi bilmesi gerekir. Siteyle ilgili analiz ve değerlendirme çalışması yapıp kendilerine bir çalışma takvimi oluştururlar. Takip ve raporlamayı iyi bilmesi gerekir. Çalışmalarını bir plan dâhilinde eksiksiz yaparlar. Seo uzmanları programlı çalışma becerisine sahip kimselerdir. Yapacakları çalışmaları planlı, istikrarlı ve prensipli çalışma ilkeleri doğrultusunda yaparlar. Onlarca veriyi değerlendirip iyi analiz ederler. Karar verme yetenekleri gelişmiş olmalıdır. Hızlı ve doğru kararlar alabilirler. Karşılaşılan hata ce sorunlara etkili çözümler üretirler. Seo kötüye kullanıma açık bir sektördür. Bu yüzden iyi bir seo uzmanı ahlak ve etik ilkelerine sadık kimselerdir. İyi niyet çerçevesinde çalışmalarını yürütürler. Etik çalışarak başarıyı hedeflerler.

Seo Uzmanları Neleri Bilmelidir?

Seo uzmanları temel düzeyde domain ve hosting yönetimini bilmelidir. Domain satın alma, domain yönlendirme, web sitesi kurma gibi işlemleri ustalıkla yaparlar. Temel düzeyde yazılım ve kodlama bilgisine sahip kimselerdir. Google webmaster araçlarının tüm özelliklerini kullanan kişilerdir. Google analitik verilerini okuyup bu veriler üzerinden çıkarımlar yapan kimselerdir. Site içi seo kriterlerine hakim kimselerdir. Seo analiz araçlarını kullanıp yorumlayabilirler. Rakip sektörleri iyi analiz edip hangi değerlerin incelediği siteye göre daha üstün olduğunu tespit edebilirler. Sitelerin eksiklerini iyi analiz edip bu eksiklikleri gideren kimselerdir. Seo uzmanları Google Ads Keyword Planner aracını kullanmayı iyi bilirler. Çalıştıkları sektörde en çok aranan kelimeleri tespit ederler. Bu kelimeleri site sahiplerine önerirler. Site içinde yer akan anahtar kelime yoğunluğunu iyi tespit ederler. Siteleri spama sokacak etmenleri bilip bu konuda site sahiplerini uyaran kimselerdir. Her rekabete göre farklı yoğunluk belirlerler. Google indeksleme kriterlerini iyi bilirler. Sitelerin indekslenme sorunlarının hangi nedene bağlı olduğunu iyi bilirler. Sitelerin indekslenme sorunlarını ortadan kaldırırlar. Yazıların kısa sürede indekslenmesini sağlarlar. Site haritası konusunda bilgi ve deneyim sahibi kimselerdir. Sitelerin haritasını çıkarıp sitede dolaşım kolaylığı sağlarlar.  robots.txt ve htaccess dosyası kontrollerine hakim kimselerdir. Web sitelerinin içeriklerinin seo uyumluluğunu kontrol ederler. Anahtar kelime tespiti yaparlar. Web sitelerinin link kaynaklarını bulurlar. Bu kaynaklar üzerinde doğru paylaşımlar yaparlar. Siteye zarar veren linkleri tespit edip bu linkleri webmaster araçlardan engellerler. Algoritma güncellemesinden etkilenen kriterleri tespit ederler. Seo uzmanları sitelerin yaşadığı düşüşlerin nedenlerini analiz ederler. Düşüş nedenlerini bulup bu nedenleri ortadan kaldırmaya yönelik çözümler üretirler. Sitelerin temel kritik özelliklerini değerlendirirler. Site için hayati önem taşıyan durumları tespit edip anında müdahale ederler.

Önerilen Yazı →   Robots.txt dosyası ne işe yarar?

Kaliteli Freelance Seo Uzmanı Nasıl Anlaşılır?

İyi bir seo uzmanı müşterisini hiçbir zaman yarı yolda bırakmaz. Müşterisine her konuda yardımcı olur. Nerede nasıl davranacağını iyi bilir. Yapamayacağı işlerin sözünü vermez. Açıklamaları bilimseldir. Tahminler üzerine değil veriler üzerine çalışır. Çalışmalarını planlı ve programlı bir biçimde yapar. İşlerinde ciddiyet ve disiplin vardır. Çalışmalarını yarım yamalak yapmaz. İşlerini hiçbir zaman ertelemez. Çalışmalarını anlık değil zamana bölerek yapar. Rakip analiz çalışması yapar. Sitelerin dilinden iyi anlar. Aksaklıkları gidermek için planlar yapar ve bu planları vakit kaybetmeden işleme koyar. İnsan ilişkileri gelişmiştir. Başarılı sonuç elde edinceye kadar azimli ve istikrarlı bir şekilde çalışır. Sitenizin yükselmesi için elinden gelen çalışmayı yapar. Başarısız olduğu zaman sizden yaptığı işlemler için ücret talep etmez. İddialı konuşup süslü cümlelerle sizi kandırmaya çalışmaz. Açıklamalarını tahminler üzerine değil bilimsel terimler üzerine yapar.

Sitenizin gelişmesi için size yol gösterir. Sitenizin dilinden anlar. Yerinde ve doğru tespitler yaparlar. Hızlı ve doğru kararlar alırlar. Müşteri memnuniyet ilkesine göre çalışırlar. Telefonları sürekli aktiftir. Yardıma ihtiyacınız olduğu anda her zaman size destek olmaya çalışırlar. Destek ve yardım taleplerinize hızlı bir şekilde cevap verirler. Başarısızlıklarına bahane bulmazlar. Yaptıkları çalışmaları güzel bir şekilde raporlandırıp size sunarlar. Süslü cümleler kurup sizi ikna etmeye çalışmazlar. Web sitesinin kurulumundan başlayıp geliştirilmesine kadar her basamakta sizin yanınızda yer alıp size destek olurlar. Sizi müşteri gibi görmezler. Arkadaş canlısı kimselerdir. Sitenizin gelişmesi için gerekli olan desteği sizden bir an olsun esirgemezler. Kaliteli seo uzmanları gerekli bilgi ve donanıma sahip kimselerdir. Sitenizin içeriklerini, linklerini, eklentilerini, tasarımını iyi analiz edip aksaklıkları gideren kimselerdir. Sitenizin arama motorlarında üst sıralarda yer alması için gerekli tüm çalışmaları yapan kimselerdir. Sitenizi seo kriterlerine uygun hale getirirler. Sitenize yapılan saldırılarda sitenizin gerekli güvenlik önlemlerini alırlar. Verilerinizin kurtarılmasını sağlarlar. Site kodlama bilgisine sahip kimselerdir. Sitenizin temasında yapılacak tüm değişiklikler konusunda size destek olurlar. Kaliteli seo uzmanları çalışmalarını planlar ne kadar sürede sonuç elde edileceği konusunda size bilgi verirler. İşlerini şansa bırakmazlar. Ya tutarsa hesabı deneme yanılma yolu ile sitenizi geliştirmeye çalışmazlar. Atacakları adımları önceden tespit ederler. Akılcı hamlelerle sitenizi geliştirmeye çalışırlar. Çalışmalarını etik ve ahlak kurallarına uygun biçimde yaparlar. Sitenizin yükselmesini etik değerler ilkesinden taviz vermeden yaparlar. Aldıkları paranın hakkını vermek için gece gündüz çalışırlar. Sitenizi istenilen düzeye getirmeden çalışmalarını bitirmezler. Sitenizin yükselmesi için gerekli çalışmaları yaparken size her konuda destek olurlar.

Arkadaşlarınla Paylaş!

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu: 2)
Loading...
Buğra Yazar

Buğra Yazar

9 yıldır kurumsal firmalara WordPress ve SEO danışmanlık hizmetleri vermekteyim. Siz hayalinizdeki projeyi anlatın ben gerçekleştireyim.

Yorum Yaz