Teknoloji

Evde telefon tamiri yapmak ne kadar mantıklı?

By 15 Şubat 2019 Mart 7th, 2019 6 Comments
GSM İletişim - Evde telefon tamiri yapmak ne kadar mantıklı?

Bugün youtube’da kafamı dağıtmak için izlediğim bir video sonrasında gsm iletişim diye bir video önerisiyle karşılaştım. Şöyle bir video gördüm “Telefonumun ekranı kırıldı, kendim evde değiştirsem sorun yaşar mıyım?” Bu başlığı görünce çok eskiden bende para vermeyip telefonumu evdeki aletlerle söküp tamir etmemeye çalıştığım günü hatırladım.

Videonun başındaki aletlere bakınca meğer işin hiçde göründüğü gibi olmadığına karar verdim. Aynı ameliyat ortamındaki gibi bütün aletlerin steril ortamda ve tüm güvenlik önlemlerinin alınıp telefon tamirinin anca bu şekilde yapıldığını gördüm. Şimdi diyeceksiniz ki güvenlik önemli ne alaka abi? şöyle kısaca özet geçeyim. videodaki arkadaşın kolunda bir bileklik olduğunu görürsünüz. Antistatik bileklik yani statik elektrikten arındırıcı bileklik diye geçiyor. Bu tarz konulara merakı olanlar google’layabilirler.

Videonun daha ortalarında şunu farkettim ki evde kendi başımıza telefon tamiri yapmak hele hele ekran tamiri yapmak hiç akıl mantıklı bir düşünce değilmiş.

Konuyla alakalı videoyu buraya ekliyorum. Keyifli seyirler. Hiptonize olma riskiniz var baştan uyarayım 🙂 Ben zilleri açtım gsm iletişim youtube kanalını yaklaşık 1 aydır takip ediyorum. barış özcanla aynı keyifi veriyor nedense 🙂

Önerilen Yazı →   form URL validation custom message
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu: 4)
Loading...
Buğra Yazar

Buğra Yazar

9 yıldır kurumsal firmalara WordPress ve SEO danışmanlık hizmetleri vermekteyim. Siz hayalinizdeki projeyi anlatın ben gerçekleştireyim.

6 Comments

 • Polat G. dedi ki:

  Videoda sesli anlatımı yapan Lokman Bey’in sesine nedense hayranım. Adam bildiğin bağımlılık yapıyor. Bir kere izlediniz mi tekrar tekrar izliyorsunuz. Aman ben yandım sizler yanmayın. Suits izler gibi izliyor her gün yeni videolarını bekliyorum.

 • Onur Güngör dedi ki:

  videodaki bayrak ne alaka onu çözemedim ?

  • Alperen dedi ki:

   adamlar tüm dünyaya hitap ediyor reis şanlı Türk bayrağını tüm ecnebiler görüyor senin canını sıkan nedir anlamadım

 • Furkan Gök dedi ki:

  bunlar telefon tamiri süsü verip ameliyat yapıyor bence 😀

 • Muzaffer Türk dedi ki:

  yıllar önce bende 3310 açıp kurcalamıştım. o kadar sağlam telefon dayanamadı komple çöp oldu 🙂

Leave a Reply