Teknoloji

En İyi 13 Uptime Aracı

webgazer.io (Tavsiye ederim)

webgazer.io – sitenizde bir problem olduğunda size gelen alert maili bu şekilde

Webgazer, web servisiniz hizmet vermekte olduğunu sürekli olarak kontrol eden ve bir sorun olduğunda haber veren bir SaaS girişimi. Web sitesine ve REST API’lere bağlanarak hata taraması yapıyor ve hata bulduğunda size hemen haber veriyor. Temel hedefi internetten para kazanan şirketlerin kesintiler nedeniyle kaçan müşteri sayısını en aza indirmek ve bu sayede gelir kaybının önüne geçmek.

Nasıl Çalışıyor?

webgazer.io giriş ekran görüntüsü

Temel özellikler için herhangi bir teknik kurulum yapmanız gerekmiyor. Tek yapmanız gereken websitenizin adresini eklemek ve işlerinize devam etmek. Webgazer, bir hata yaşanması durumunda (sitenize ulaşamadığında, SSL hatası olduğunda vs) e-posta veya telefon yoluyla haber veriyor. Kontrol edilmesini istediğiniz veriler için JSON, XML bilgisi girebiliyorsunuz veya performans ölçümlemesi de yapabiliyorsunuz.

kaynak: https://girisimler.net/icerik/webgazer-2/

UptimeRobot

uptimerobot.com

Uptime Robot, Ping, Anahtar Kelime, HTTP, HTTP’ler ve Bağlantı Noktası gibi birden fazla yolla web sitesi çalışma zamanını izlemek için kullanılan en iyi ve en sevdiğim araçlardan biridir. Uptime Araçları bir sayfada izlemek için sitenizin adresini girebilir veya belirli bir anahtar kelimeyi kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, Port yöntemi POP, SMTP, DNS ve normal çalışma için belirli bir portu kullanan herhangi bir hizmeti analiz etmek için kullanılabilir.

Bu, sunucunun Uptime süresini izlemek konusunda freemium hizmeti ve en iyi Pingdom alternatifidir . Pingdom gibi Gerçek Kullanıcı İzleme, İşlem İzleme veya Site Yükleme zamanı gibi diğer hizmetleri sunmazlar. Öyleyse, böyle işlevlere ihtiyaç duymayan genel bir kullanıcı iseniz, Uptime Robot’u seçmekten çekinmeyin.

Ücretsiz hesap, 5 dakikalık aralıklarla, 60 günlük geçmişi günlüğüyle ve 50 web sitesinde tek bir hesapla kontrol yapmanızı sağlar. Botları, 200-ok veya 404 bulunamadığı gibi normal yanıtı alamadığında, e-postalarınıza bildirirler. Sadece premium abonelik için kullanılabilen boşuna özel özelliklere geçebilirsiniz.

Ücretli hesap, genel sunucu performansını analiz etmek için her 1 dakika, E-posta ve 10 SMS uyarı, 50 URL ve tüm bir yıllık geçmiş verileriyle kontrol etmenizi sağlar. 15 dolara 50 SMS kredisi daha satın alabilirsiniz. Ayrıca ücretli abonelik aylık veya yıllık bazda% 20 indirimle sunulmaktadır.

E-postalar ve telefon görüşmeleri gibi müşteri desteğiyle iletişim kurmanın birden çok yolu vardır. Canlı sohbet ettikleri yok, ancak destek ekibi mümkün olan en kısa zamanda cevap verecek kadar hızlı. Ve bu tür hizmetlerde canlı sohbet büyük bir mesele değil. Dakika içinde ücretsiz bir hesap oluşturabilir veya Visa Card, Master Card, PayPal veya AMEX’i kullanarak ücretli plan satın alabilirsiniz.

 • Pingdom’a en sevdiğim ve en iyi alternatifimden biri
 • Kredi kartı bilgisi eklemeden ücretsiz hesap oluşturabilirsiniz
 • İstediğiniz aralığa 1 dakika izin verir.
 • Ücretsiz bir hesapla 50 URL’yi analiz edebilirsiniz
 • Kullanımı kolay, temiz gösterge tablosu ve kolay yapılandırma
 • Aşağıda listelenen diğer pek çok araç gibi, UptimeRobot hesabınıza her zaman bağlı kalmak için mobil uygulama yükleyebilirsiniz
 • Sitelerinizi Uptime süresini izlemek için mükemmel araçlardan biri
 • Özel uyarılar oluşturmak için şartlı bildirim özelliği

ServiceUptime

Servis Uptime, 1, 2, 3, 5, 10, 15, 30 veya 60 dakika web sitelerinizi izlemek için ücretsiz / ücretli bir araçtır. Ücretsiz bir kullanıcı olarak, 10 veya 30 konumda her 30 veya 60 dakikada bir en doğru sonuç almak için gerekli tüm özellikleri edineceksiniz. Ücretsiz bir hesap, küçük web siteleri için uygun olan temel özelliklere ve sınırlı işlevlere izin verir.

1 ila 3 dakika, ek düğüm noktaları, SMS uyarıları ve daha bir çok zaman aralığı için ücretli plan satın almanız gerekecek. ServiceUptime, Hosting sunucuları, Web sayfaları, IMAP, POP3, Ping, Bağlantı kontrolü, İndirme sunucuları, DNS hizmetleri ve arama, MySQL ve Özel sunucuları izlemenize yardımcı olabilir. Tüm bu özellikler ücretsiz ve premium hesaplar için kullanılabilir.

Premium paketler ayda 4,95 dolardan başlayıp 10’a kadar web sitesi, SMS / e-posta uyarısı ve 3 dakika zaman aralığı ile başlıyor. Daha fazla kaynak bulmak için, daha fazla web sitesi izlemek için sırasıyla 9,95 ve 52,95 ABD Doları tutarında “Gelişmiş” ve “Profesyonel” paketleri seçebilirsiniz.

Uptime gösterge panosu, barındırma sunucunuzun her istatistiğini görüntülemek için son derece kullanışlı, kusursuz bir şekilde tasarlanmıştır ve kullanıcı dostudır. Bir web barındırıcının kullanmaya değer olup olmadığına karar vermek için kullanılabilecek geçmiş verileri tutar. Ayrıca özel şirket logosuyla e-postayla ayrıntılı aylık raporlar gönderirler. Uzmanlar veya geliştiriciler bu raporları müşterilerine gönderebilir.

 • 2005 yılından bu yana hizmet veren ve sunucularınızı izlemek için gerekli tüm özellikleri sunar
 • 100.000’in üzerinde kullanıcısını yönetiyorlar
 • Çeşitli zaman aralığı seçenekleri
 • Kullanıcılar birden fazla kişi ekleyebilir
 • Tüm ana protokolleri destekleyin
 • Tüm sitelerinizin geçmiş raporları
 • Son derece uygun maliyetli ve uygun maliyetli hizmet

Site24x7

Site24x7 Sadece bir uptime kontrol aracı değil, aynı zamanda makul bir fiyata diğer özellikleri bir demet sunuyor, ancak ücretsiz bir hesap oluşturabilir ve bazı temel faydaları boşuna. Site24x7, dünya genelinde 60’ın üzerinde yerden web sitenizi takip eder ve HTTP, DNS, SSL, TCP Port, Ping, POP, IMAP ve SMTP, web sitesi performans analizi, işlem izleme ve gerçek kullanıcı izleme gibi çeşitli hizmetler için uygundur.

Web sitenizi, özel bir ağdan bile olsa birden fazla yerden izleyebilirsiniz. Ayrıca, SSL sertifikaları işlevlerine göz kulak olup bunun düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için de kullanılabilir. Bu aracı, sunucu izleme, Yük Devretme kümesi izleme, Windows günlüğü, Docker izleme, VMware ana makineleri, Linux ve FreeBSD sunucuları gibi pek çok amaçla kullanabilirsiniz.

Site24x7, bir Uptime süresi izleme hizmetinden daha fazla ve geliştiricilerin ve ileri düzey kullanıcıların bir çok yerde çok sayıda özelliği kullanabilmeleri için mükemmel bir yer. Sistemlerinde herhangi bir hata veya kesinti tespit edildikten sonra, anlık eylemler gerçekleştirmenize yardımcı olması için kontrol panelinizde sizi uyaracak ve e-postayla yanı sıra SMS gönderilecektir. Kusursuz uyarılar için, en doğru sonucu almak ve web siteniz çökerse sizi uyarmak için 3 farklı lokasyondan kontrol ederler.

“Standart” olarak adlandırılan çok basit plan, ayda 9 dolardan başlar ve 10 web sitesine, 5 ağ arayüzüne, 1 dakikalık kontrol frekansına, 8 test konumuna ve 100.000 aylık ziyaretçiye kadar olan sitelere en iyi izin verir. Aynı zamanda anlık bildirimler için ayda 50 SMS / ses kredisi de içerir. “Standart” planda düzenli müşteri desteği alıyorsunuz. Ücretli hesap satın almadan önce, hizmetlerini denemenize yardımcı olacak tüm birinci sınıf özellikler ile 30 günlük ücretsiz deneme süreleri sunuyorlar.

 • 60+ konum üzerinden HTTP ve HTTPS izleme
 • DNS, Ping, FTP ve TCP bağlantı noktası kontrolü
 • POP, IMAP ve SMTP izleme
 • SSL sertifikası izleme
 • Web sitesi performans analizi ve hız testi
 • Hesabınıza kolay erişim için iOS ve Android uygulamaları
 • Web işlemi ve posta sunucusu izleme
 • E-posta, SMS ve Ses gibi çeşitli uyarı yolları

StatusCake

StatusCake, web sitelerinizi ve barındırma sunucularınızı izlemek için en güvenilir ve popüler ücretsiz Pingdom alternatifleridir. Microsoft, Nasa, Chargify, NHS, Netflix, Google, EA, GoDaddy, TalkTalk, Disney ve AMA gibi İnternet devi adlarına hizmet veren muazzam bir 75.000+ müşteri tabanına sahiptirler.

Freemium bir araçtır ve ücretsiz bir kullanıcı olarak, 5 dakikalık aralıklarla kontrol edebilirsiniz. Siteleriniz düştüğünde, sizi bilgilendirmek için anlık e-posta gönderirler ve e-postalar için sınır yoktur. Tek bir kuruş ödemeden herhangi bir sorunun olması halinde her zaman size bildirileceği anlamına gelir.

En iyi yanı, onu maksimum fayda sağlamak için onu 3. parti uygulamalara da entegre edebilirsiniz. Ücretsiz bir sürüm temel izlemeye, sınırlı özelliklere ve küçük web sitelerine uygundur. 40 ülkede dünyanın herhangi bir yerinde 100’den fazla düğüm var ve diğer servislerden daha güvenilir veriler sunuyor.

Bununla birlikte, premium abonelikler, 1 dakikalık kontrol sıklığı, 25 aylık SMS uyarıları ve birden fazla yer aracılığıyla Uptime gibi benzersiz işlevleri içerir. Ayrıca, SSL denetimi, her saat sonra virüs taraması ve Linux tabanlı sunucu denetimi de yapılabiliyor. Kesinti yaşayamayacak webmasterlar ve blogcular için ücretli plana abone olun.

Canlı sohbet, e-posta, Twitter ve Facebook yoluyla müşteri desteğiyle iletişime geçebilirsiniz. StatusCake’in personeli her zaman 7 gün 24 saat size yardımcı olmak için orada ve gerçek kullanıcılar tarafından mükemmel bir üne sahiptir. Yalnızca kredi kartı ve bankamatik kartlarını ücretli planlar satın almak için bir ödeme ağ geçidi olarak sağlarlar.

 • Sıfır negatif sonuçlarla son derece doğru hata tespiti
 • 40 ülke ve 6 kıtada 100’den fazla sunucu
 • Ücretli olduğu kadar ücretsiz bir hesap da oluşturabilirsiniz.
 • Müşteri desteği pek çok kullanıcı tarafından desteklenmektedir 8/10
 • Uyarı e-postaları almak için çeşitli yollar
 • Ücretli aboneler için gizli masraf yok
 • Büyük isimlerle güvenilen; NASA ve Netflix bunlardan bazıları
 • Sağlam bir 75k + müşteri tabanına sahipler.

SiteUptime

SiteUptime, gelişmiş özelliklerle ücretsiz ve ücretli hesaplar sağlar ve 5 dakikalık aralıklarla, 2 dakikada bir 8 aralıklarla web sitenizi kontrol eder. Sitenizin kapalı olup olmadığını iki kez doğrulamak için e-posta, telefon ve SMS yoluyla doğru uyarıları yapmak için birden fazla test gerçekleştirirler.

Kesinti durumunda, sizi birkaç saniye içinde bilgilendirecek bir anlık uyarı gönderir; böylece ziyaretçileriniz herhangi bir sorunla karşılaşmadan sorunu çözebilirsiniz. Aşağıdaki protokolleri incelemek ücretsiz Pingdom alternatifidir; 2, 5, 15, 30 ve 60 dakika farklarıyla HTTP, SSL, FTP, DNS, Ping ve özel TCP bağlantı noktaları.

Ayrıca, SiteUptime ile e-posta sunucusu POP3 ve SMTP sunucusundaki sorunları da tespit edebilirsiniz. Ücretsiz hesap ile 30 dakikalık kontrol, 8 farklı yer ve e-posta bildirimi ile 1 web sitesi ekleme izni verilir. Kullanıcılar, sunucunun performansını göz önünde bulundurmak için analiz için uptime raporlarına erişebilir.

Premium plan, 3 web izleme, 2 dakika zaman aralığı, DNS izleme, API erişimi, SMS ve çağrı uyarılarını ayda sadece 10 $ fiyatla öne çıkaran gelişmiş özellikler içerir. Ücretli kullanıcılar birden fazla uyarı bağlantıları kurabilir ve istatistikleri de indirebilir. Bununla birlikte, yerler, serbest hesapta olduğu gibi aynı kalır (8).

 • Farklı 8 izleme yeri
 • Mükemmel özelliklere sahip uygun fiyatlı planlar
 • HTTP, HTTPS, FTP, SSL, Ping ve Bağlantı Noktası İzleme
 • Özel bağlantı noktası izleme
 • Ayrıntılı aylık çalışma süresi raporları
 • Birden fazla kişi için e-posta, SMS ve Arama uyarısı
 • API erişimi

Monitis

Monitis, TeamViewer, ApcoaParking, Skyscanner ve AVIS gibi 200.000 kullanıcı ve büyük isimler tarafından kullanılan Pingdom’un bir başka alternatifidir. Web sitelerinin, sunucularının, veritabanlarının ve uygulamalarının sorunsuz çalıştığını izlemenize yardımcı olur. Pingdom gibi, İşlem izleme, web sitesi yükleme zamanı denetimi, sunucu çalışma süresi, web stres test cihazı ve çok daha fazlası gibi çeşitli özellikleri de vardır.

MSSQL, MySQL, JMX / Java, vb. Için Monitis eklenti mimarisi ile Uptime uygulamaları için bile kullanabilirsiniz. Onların esnek ve kullanımı kolay API aynı zamanda maksimum fayda elde etmek için kendi sisteminizle entegre edilebilir.

Ücretsiz hesap vermiyorlar, ancak paranıza değer olup olmadığını kontrol etmek için 15 günlük ücretsiz deneme sürümü alabilirsiniz. En iyi yanı, ihtiyaçlarınıza göre özel bir plan oluşturabilmenizdir. Kaç tane sunucunun, kaç sunucuyu, izlenecek uygulama sayısını izleyeceğinizi ve yüklemeyi her ay yapacakları test sayısını seçebilirsiniz. Birçok şirket, bir blog yazar gibi genel bir kullanıcının işlem izlemesi gibi kullanmadığı özellikler sağladığı için bu, aylık maliyetinizi önemli ölçüde azaltır.

Monit varsayılan olarak web sitenizin çalışma süresini 3 farklı sunucuyla 1 dakikada bir kontrol edin. Bununla birlikte, sunucuları maksimum 30’a yükseltebilirsiniz. Aynı işlemler ve sayfa yükleme testleri gibi diğer ölçütlerle birlikte gelir, her şey özelleştirilebilir ve gereksiniminize göre ayarlanabilir.

 • Ücretsiz ve ücretli hesap
 • Küresel olarak 200 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılır
 • Kullanıcı dostu ve ayrıntılı gösterge tablosu
 • 2 yıllık eski verileri saklar
 • Daha iyi sonuçlar almak için 30 konum
 • Dakikada bir çekler
 • Anlık hata uyarıları saniye içinde

Pingometer

Pingometer, AMD, American Red Cross, Oracle, McCafee, Virgin, Cisco, VMWare ve Virgin gibi birçok dev isimler tarafından kullanılan, mükemmel, kullanışlı ve kullanımı kolay bir araçtır. Bunların kontrolünde dünya çapında binlerce kullanıcı vardır. % 100 doğrulukla web siteleri. Güvenilir sonuçlar için, birden fazla çek ile kesintileri doğruluyorlar. Ayrıntılı istatistiklerle monitörünüzü kontrol etmek için basit ama güçlü bir kontrol paneli edinebilirsiniz.

Web sitelerinizi (Http / Https), RUM, DNS, POP3, SMTP, TCP, UDP ve İşlemleri 1 ila 30 dakika arasında 24 saat boyunca izleyebilirsiniz. Herhangi bir soruyu algıladığında, SMS, Twitter, E-postalar, telefon görüşmeleri ve web kancaları aracılığıyla bildirim alırsınız. Ayrıca, diğer ekip üyelerine kesinti bildirimi göndermek için uyarı veren kişileri de belirleyebilirsiniz.

Brezilya, Fransa, Avustralya, Almanya, Lüksemburg, Japonya, Hollanda, Amerika Birleşik Devletleri, Güney Afrika ve Birleşik Krallık’ta 12’den fazla izleme yeri var. Tercih edilen bir zaman aralığında herhangi bir yeri seçmenize izin verilir. Tech geeks, özel uygulamaları oluşturmak ve Pingometer’ı Cachet, StatusPage, Slack, PagerDuty ve Twitter gibi pek çok 3. parti araçlarla bütünleştirmek için API’lerini kullanabilir.

Farklı kaynaklar içeren 4 adet ücretli ve 1 adet ücretsiz paket mevcuttur. Ücretsiz hesap ile bir web sitesini tek bir yerden izleyebilirsiniz. “Küçük” olarak adlandırılan ilk prim planı, aylık 9 ABD doları maliyetle 3 lokasyondan 1-3 dakikalık 5 siteyi kontrol etmenizi sağlar. Fakat birden fazla kişinin uyarı vermesine ve SSL sertifikası kontrolüne izin vermiyor.

Bu özellikler için daha yüksek planlara abone olmanız gerekir. MasterCard, Visa, JCB, American Express, Discover ve Diners Club ile satın alabilirsiniz. Hesabınızla ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Eh, 7/24 canlı sohbet ve e-posta destek ekibi daima size yardımcı olması için orada. Eğer ücretsiz Pingdom alternatif arıyorsanız o zaman bir deneyin.

 • Çok sayıda uyarı yollarıyla 12+ dünya çapında yerler
 • 1 – 30 dakika zaman aralığı
 • Birden fazla kontrol ile kusursuz doğruluk
 • Maksimum yarar sağlamak için API erişimi
 • Çeşitli izleme protokolleri
 • Çalışma süresi, yanıt süresi, üstbilgileri, durum kodları ve daha fazlası için geçmiş raporlar …

Uptime

UpTime, bireylere ve işletmelere 1 dakikalık bir sürede web sitelerini 30’dan fazla yerde global olarak izlemelerine yardımcı olur. IBM, Cisco, AMD, Kraft ve SAP müşterilerinin bazıları. Sınırsız uyarılarla HTTP (ler), SSH, POP, SMTP, Ping, DNS, UDP, IMAP ve TCP’yi kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, sitenizi Yandex ve ziyaretçinizin güvenliğini sağlamak için mükemmel olan Google güvenli tarama ile tarar.

Benzersiz işlevleri, etki alanı Whois’ini veya geçerlilik süresini, Etki Alanı Kara Listesini ve SSL sertifikası geçerliliğini izlemenizi sağlar. Performans raporları ile web yöneticileri, web sayfalarını daha iyi hız ve gerçek kullanıcı deneyimi için optimize edebilirler. Bu özelliklerin tamamı, plan planını değiştirir ve ekstra ücretler alır.

Anlık bildirim için SMS, Twitter, Webhooks, E-postalar ve Push bildirimi aracılığıyla kesinti uyarıları göndermek için birden fazla ağ geçidi kullanırlar. UpTime, sunucu tarafında herhangi bir yanlış bulursa, bildirim almak için istediğiniz yöntemi seçebilirsiniz. Kurduğunuz her monitör için ayrıntılı istatistikler içeren günlük, haftalık veya aylık raporlar gönderirler. İleri düzey kullanıcılar veya geliştiriciler maksimum sonuç için kendi uygulamalarını oluşturabilirler.

Temel plan, 50 web sitesinin, 60 saniyelik çeklerin, ABD’deki yerlerin, Malware taramanın, Sonsuz API çağrılarının ve SSL izlemenin aylık 10 ABD doları karşılığında yapılmasını sağlar. 4 aylık geçmiş verilere göz atabilir ve 50 SMS uyarı kredisi alabilirsiniz. Ayrıca, Özel bağlantı noktası, Ping ve Gerçek kullanıcı izleme de içerir.

Canlı sohbet ve destek biletleri ile 7/24 teknik / müşteri desteği sağlarlar. Anında yardım ve öğreticiler bulmak için de büyük bir bilgi tabanı var.

 • 5 kıtada küresel çapta düzinelerce sunucu yeri
 • Kontrol etmek için neredeyse tüm önemli protokolleri sunar
 • Günlük, haftalık ve aylık raporlar
 • E-posta, SMS, Twitter, Web kancaları ve Push bildirim uyarıları
 • 1 dakika zaman frekansı
 • E-posta ve çağrı yoluyla 24 saat müşteri desteği

JetPack

Pingdom’a benzer ücretli web sitesi izleme servisi almak için yeterli paranız yok mu? Eh, JetPack’i kullanın. En iyi WordPress eklentilerinden biridir ve web sitesi trafik durumları, sosyal paylaşım, ek widgetler, yorumlar bildirimi, görüntü CDN ve çalışma süresinin yanı sıra kesinti alarmı gibi bir çok işlevsellik ile birlikte gelir.

Bu eklentiyi WordPress web sitenize kurmanız, etkinleştirmeniz ve WordPress.com hesabınıza bağlanmanız yeterlidir. Sunucu kesintilerini tespit ettiğinde, bir e-posta alırsınız. Ancak bu sadece WP web siteleri için geçerlidir ve sunucu çalışma süresinin izlenmesi için kullanılabilir.

Tam sayfa yükleme süresi, FTP hesabı, POP, IMAP, uygulamalar Uptime veya başka özellikler gibi diğer özellikler için kullanamazsınız. Ancak, tamamen ücretsiz Pingdom alternatif araç ve küçük ve orta ölçekli siteler için uygundur. Sınırsız bloglar için kullanabilirsiniz. Ayrıca sitelerimin çalışma süresini izlemek için JetPack kullanıyorum ve oldukça kullanışlı.

Endişeniz yalnızca WordPress destekli siteler için barındırma hizmeti kesintileri tespit ediyorsa, JetPack bütçe bilincine sahip kullanıcılar için bir hayat kurtarıcı olabilir. Blogunuz herhangi bir kesinti ile karşı karşıya olduğunda, ücretsiz ve oldukça güvenilirdir.

Tek dezavantaj Joomla, Drupal ya da Magento, vb. Gibi diğer CMS için mevcut değildir. Ancak bu eklenti WP siteleri için tasarlanmış olduğu gibi bir fikir değildir.

 • Site çalışma süresini algılamak için ücretsiz Pingdom alternatifi
 • Site yukarı ve aşağı durum e-postaları
 • Sadece Jetpack eklentisini kurun ve kutudan çıkartmaya başlayın

HostTracker

HostTracker; Bu birinci sınıf bir hizmettir, ancak tüm araçlarını test etmek için 30 günlük ücretsiz deneme süreleri alabilirsiniz. Belirtilen yerlerde 1 ~ 10 dakika boyunca site izlemelerine izin verirler. Aralarından seçim yapabileceğiniz 140+ konum vardır. Sitelerinizi, HTTP, HTTPS, SMTP, Ping veya ICMP, SNMP, TCP protokollerini ve web sayfası içeriğini kontrol etmek için herhangi bir yeri seçebilirsiniz.

HostTracker, SSL sertifikası ve alan adı son kullanma tarihlerini algılamak için de kullanılabilir. Web sitesi yanıt süresi de sağladığı için en iyi Pingdom alternatiflerinden biridir. Hatta sunucu yükünü, CPU, Ram, Sabit disk kullanımını izleyebilir ve CSV, PDF veya XML formatlarında ayrıntılı raporlar alabilirsiniz.

DNSBL özelliği, bilinen herhangi bir listede kara listeye alınmış olarak listelenen IP adresinizin veya alan adınızın tespit edilmesini sağlar. Bu araçtan daha fazla yararlanmak ister misiniz? API’lerini kullanın ve özel kullanım için uygulamalarınızla entegrasyon yapın. Anlık kontrol özellikleriyle anında herhangi bir web sitesini, Liman, Whois ve diğer şeyleri analiz edebilirsiniz.

Seçilebilecek çeşitli prim planları var, ilk plan “Kişisel” ayda yaklaşık 3.25 dolar, tercih URL’ler aracılığıyla 10 dakikalık aralıklarla 5 URL’nin izlenmesine izin veriyor. Sınırsız bildirim ve 50 aylık SMS ile 5 uyarı kaydı kurabilirsiniz. Size Skype, E-posta, SMS, Hangouts, Sesli Arama, Viber, Telegram ve HTTP bağlantı noktası gibi pek çok yolu var.

“Kişisel” plan çok sınırlı işlevlerle gelir ve DNS kara listelerini ve HTTP’leri kontrol etmek için “İşletme” planını satın almanız gerekir. Kullanıcılar, ödeme ağ geçitlerine gelince, Paypal, MasterCard, VisaCard, WebMoney, American Express ve Havale’yi kullanarak herhangi bir planı satın alabilirler.

 • Birden fazla uyarı yolları
 • Düşük bütçeli küçük siteler için iyi bir araç
 • Tüm dünyada 140+ konum
 • Anlık kontrol özelliği
 • Çeşitli dosya formatlarında detaylı aylık istatistikler
 • Microsoft, Kaspersky, Colgate, Panasonic gibi büyük oyuncular tarafından güveniliyor.

NodePing

NodePing premium hizmettir, ancak sahip oldukları tüm hizmetleri denemek için 15 günlük ücretsiz deneme sürümü alabilirsiniz. Tüm en iyi araçlar gibi, onlar da dünya çapında bulunan düzinelerce sunucu vasıtasıyla bir dakikalık aralıklarla kontrol etmenize izin verir. Doğru sonuçlar elde etmek için Avrupa, Kuzey Amerika, Latin Amerika ve Doğu Asya / Okyanusya’da 20’den fazla sunucu bulunmaktadır.

E-posta, SMS, Ses, Twitter ve Mobil Pushover gibi farklı uyarı yollarını ayarlayabilirsiniz. NodePing ayrıca, SSL sertifikasının iyi çalışıp çalışmadığını doğrulamanızı sağlar. En iyi bölüm, bazı şirketlerin sınırlı sayıda SMS uyarı düzenlemesine izin verdiği aylık uyarılarda herhangi bir kısıtlamanın bulunmamasıdır, ancak bu araç Sınırsız uyarılar sunar.

HTTP, HTTPs, DNS, MySQL, RBL, Radyo akışını, SIP, SMTP, POP3, IMAP4 ve Spam’ı denetleyebilir veya kötü amaçlı yazılım taramasını yapabilirsiniz. Evet, tüm önemli protokol izleme seçeneklerine sahiptir ve tüm sunucu izleme özelliklerini tek bir yerden almak isteyen gelişmiş kullanıcılar için en iyisi. İçerik eşleme başka bir olağanüstü özelliktir

Eşsiz ve tam REST API’sı, maksimum fayda sağlamak için NodePing’i yazılımlarınızla bütünleştirmek için kullanılabilir. Bir geliştirici olarak, kendi kontrol panelini oluşturabilir ve sunucunun performansını yorumlamak için bu paneldeki tüm sonuçları alabilirsiniz. Genellikle birkaç web yöneticisi tek bir siteyi, özellikle de bir işletme web sitesini yönetir. Bu araç, birden fazla uyarı rehberi kurmanıza yardımcı olur ve farklı kişileri farklı gün ve saatler için bile yapılandırabilirsiniz.

“Başlangıç” planı aylık 8 ABD Dolarıdır ve 60 saniye aralıklarla 5 URL’ye izin verir. Bu temel paket ve çok sınırlı özellik içeriyor. Marka bildirimleri ve diğer tüm özellikler için sırasıyla 15 $ ve 50 $ olan Business veya Provider gibi daha yüksek planlara abone olmanız gerekir. Bu hesapların her ikisinde de, kullanıcılar alt hesaplar oluşturabilir ve bir iş olarak çalışmaya başlayabilir. Ancak, Sağlayıcı paketi özellikle yeniden satıcılar için tasarlanmıştır.

 • Sınırsız SMS, Ses, Twitter ve E-posta bildirimleri
 • Düzinelerce düğüm bulundu
 • Özel kullanım için tam API erişimi
 • Sorunları kontrol etmek için birçok protokolü destekleyin
 • Bir sürü özellikli rekabetçi ücretli planlar
 • IP adresi kara liste algılama

Uptrends

UpTrends, Pingdom’un ayda 11 $ karşılığında yaptığı gibi tüm özellikleri sunan Pingdom’a yakından ve en benzer hizmetlerden biridir. Pingdom gibi pahalıdır ve ayrıca “Starter” planı 10 Siteyi kontrol etmekle sınırlıdır. Uygulamalarınızdaki ve web sitelerindeki sorunları 1 ila 60 dakikada bir 165 yerde dünya çapında tespit edebilirsiniz. Kullanıcılar premium araçların yanı sıra aşağıdaki ücretsiz araçları da alabilirler; Site Hızı Testi, DNS analizi, IP adres kontrolü, Uptime Kontrolü ve Traceroute.

Web sayfalarını kullanıcılarınız olarak getiren çoklu tarayıcılara (3 farklı tarayıcı) izin verir ve böylece web sitenizin farklı tarayıcılarda nasıl göründüğünü kontrol edebilirsiniz. Bazen sitelerimiz farklı tarayıcılarda, piksel oranlarında ve ekran boyutlarında farklı performans gösterir. Bu işlevsellik, web sitenizde her cihazda mükemmel şekilde yüklemek için gerekli değişiklikleri yapmanıza yardımcı olabilir.

Bir web sitesi Java komut dosyaları, PHP dosyaları, HTML kodlaması ve CSS dosyaları gibi çeşitli kaynakları içerir, değil mi? Bazen bu farklı kaynaklar site hızınızı yavaşlatabilir, ancak UpTrends aracı ile sitenin hangi kısmının yüklenmesi çok fazla zaman ister sunucu kaynağı bulabilir. Kullanıcılar site performansı özelliği ile hızı dramatik bir şekilde artırabilir.

Birkaç Coğrafi konum üzerinden dünya çapında site performans verilerini toplar ve gösterge tablosunda gösterir. Anlık uyarılar için E-posta, SMS, Telefon görüşmesi ve Push bildirimi aracılığıyla uyarılar gönderir veya doğru sonuçlar için özel bildirim ayarları oluşturabilirsiniz. Barındırma sunucusunu zarif bir performans için optimize etmek için özel raporlama paneli oluşturabilir ve hesap raporlarını yönetebilirsiniz.

11 $ / ay, 10 monitör, 1 Operatör ve 60 SMS uyarısı alan “Starter” adlı ilk plan. Çok göz atma, İşlem ve Gerçek Zamanlı izleme için daha yüksek planlar satın almanız gerekir. Seçim için 5 farklı planları var ve PayPal ve Kredi Kartları ile satın alınabiliyorlar. Tüm planlar, tek bir kuruş ödemeden size 30 günlük deneme yapmanıza izin verir. UpTrends, e-posta ve telefon görüşmeleri ile canlı sohbet yoluyla müşteri desteği sunar.

 • Standart zaman frekansına 1 ila 60 dakika arasında izin ver
 • Özel raporlama seçenekleri
 • Kullanıcılar hesap raporlarını içe / dışa aktarabilir ve dışa aktarabilir
 • Anlık müşteri desteği için canlı sohbet
 • Bu listede diğer pek çok araçtan biraz daha pahalı
 • Temel abonelik çok sınırlı özelliklere sahiptir

Buğra Yazar

Startup WordPress Kurucusu. 2010 yılından bu yana çeşitli web projelerinde yer aldım. Kendimi SEO, WordPress Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama alanlarında geliştirdim ve geliştirmeye devam ediyorum. SEO Uzmanı olarak Arama motoru optimizasyonu ve Dijital Pazarlama konularında hizmet vermekteyim. Bildiklerimi blogumda paylaşıyorum.

Benzer Yazılar

3 Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı