Buğra Yazar

Google’a Göre Dünyanın En Saçma Binası

Google'a Göre Dünyanın En Saçma Binası Kahramanmaraş'ta

Google’da “Dünyanın en saçma binası” olarak arama yapıldığında ilk sırada yer alan Kahramanmaraş’taki yarısı kullanılmayan sarı kırmızı mavi renkli bina, yüksek maliyet nedeniyle yıkılmadığı için kentin silüetini de bozmaya devam ediyor.

Arkadaşlarınla Paylaş!

Google‘da “dünyanın en saçma binası” olarak arama yapıldığında ilk sırada yer alan Kahramanmaraş‘taki yarısı kullanılmayan sarı kırmızı mavi renkli bina, yüksek maliyet nedeniyle yıkılmadığı için kentin silüetini de bozmaya devam ediyor.

Google’a dünyanın en saçma binası yazınca Kahramanmaraş’taki bu bina çıkıyormuş;

Google'a Göre Dünyanın En Saçma Binası 1
Dünya’nın En Saçma Binası “Kahramanmaraş’ta”

Kahramanmaraş‘ta iş merkezi olarak yapılan 19 katlı bina, arama motoru Google’da ‘dünyanın en absürt binası’ olarak arandığı vakit 290 bin netice arasında ilk sırada bulunuyor. Dulkadiroğlu kazası İsmetpaşa Semti Trabzon Bulvarı üzerinde 1994 seneninde hizmete giren bina, 2 bin 110 metrekare alana heyeti sarı, mavi ve kırmızı renklerle şehrin hemen hemen her yerinden görünüyor.

Yıkım Marsafından Dolayı Yıkılması Ertelendi

Google'a Göre Dünyanın En Saçma Binası 2
Kahramanmaraş “Dünyanın En Saçma Binası” ile 1. Sırada

Takriben 90 bölümden oluşan binada, Dulkadiroğlu ve Onikişubat Kaymakamlığının yanı sıra, birkaç iş yeri bulunuyor. Şehrin siluetini bozduğu öne sürülen binanın hemen hemen yüzde 60’lık bölümü ise kullanılamıyor.

Google'a Göre Dünyanın En Saçma Binası Kahramanmaraş'ta
Google’a Göre Dünyanın En Saçma Binası Kahramanmaraş’ta

2011 seneninde tahminen 28 milyon lira bedelle satılmak istenen ancak satılamayan bina, Şehir Özel İdaresi’nin kapanmasının hemen peşinden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi mülkiyetine devredildi. Son senelerde yıkılacağı söylenen binanın, ciddi giderlerden dolayı yıkılmasının ertelendiği de öne sürülüyor.

FOTO GALERİ (SAĞA KAYDIRARAK GEZEBİLİRSİNİZ)

Arkadaşlarınla Paylaş!

Buğra Yazar

Startup Wordpress ekibi olarak 6 yıldır kurumsal firmalara WordPress ve SEO danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Siz hayalinizdeki projeyi anlatın biz gerçekleştirelim.

Yazıyı Beğen

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmemiş)
Loading...


  • Keşke binayı biraz daha estetik bir şey yapsalardı belki bir sanat eserine falan çevrilebilirdi! Elalem La Sagrada Familia yapıyor biz bu binayı. Google bence haklı 🙂

  • Standartların dışında bir şey yapılmaya çalışılmış sanırım ama söyleyen haksız da sayılmaz. Onca emek boşa gitmiş.

4 yorum

Bana Ulaşın

WordPress, SEO ve Reklam İşbirlikleri için aşağıdaki formu doldurun veya bana E-posta yazın.

mail: bugrayazar@gmail.com

skype: bugrayazar