Hikaye

Deniz Yıldızının Hikayesi

Çok sevdiğim bir İK uzmanı arkadaşım İrem’den dinlediğim deniz yıldızının hikayesini sizinle paylaşmak istiyorum. Umarım bende başkalarına anlatılan deniz yıldızı öyküsündeki o çocuk olabilirim bir gün…

Deniz Yıldızının Hikayesi

Deniz Yıldızının Hikayesi, Öyküsü
Deniz Yıldızının Hikayesi, Öyküsü

Deniz yıldızı hikayesişöyle başlıyor..
Adamın biri sabaha karşı okyanus sahilinde, güneşin doğuşunun keyfini çıkarmak için sahile inmiş. Uzakta sahilde birini görür. Biraz yaklaştığında sahile vuran deniz yıldızlarını okyanusa atan bir çocuk olduğunu fark eder. Çocuğa yaklaşarak sorar:

-Deniz yıldızlarını neden okyanusa atıyorsun?

Çocuk der ki:

–  Güneş yükseldi mi, sular çekiliyor. Onları suya atmazsam susuzluktan ölecekler.

Adam devam eder:

– Sahil kilometrelerce uzanıyor ve binlerce deniz yıldızı var, hangi birini atacaksın. Ne farkedecek ki?

Çocuk, adamı dinledikten sonra bir deniz yıldınızı daha okyanusa atar ve cevap verir:

– Bu deniz yıldızı için fark etti.

Adam, çocuğun yalnızca okyanus manzarasının keyfini çıkarmaya gelmeyip bir fark yaratmak istediğini anlar ve ona katılarak bütün sabahı okyanusa deniz yıldızı atarak geçirir.

Hayatımız akıp giderken, başkaların ve de sevdiklerinizin hayatında bir fark yaratmak için ne yapabilirsiniz bence buna kafa yormamız lazım.

kaynak:

https://eksisozluk.com/deniz-yildizinin-hikayesi–60443

Buğra Yazar

Startup WordPress Kurucusu. 2010 yılından bu yana çeşitli web projelerinde yer aldım. Kendimi SEO, WordPress Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama alanlarında geliştirdim ve geliştirmeye devam ediyorum. SEO Uzmanı olarak Arama motoru optimizasyonu ve Dijital Pazarlama konularında hizmet vermekteyim. Bildiklerimi blogumda paylaşıyorum.

Bir Yorum

  1. Herkesin hayatında bir deniz yıldızı dokunuşu var muhakkak. Önemli olan bunu zaman içerisinde unutmamak. Gösterilen desteğin gücünü bir ömür yaşamak ve yaşatmak…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı