Delimine Tazminat Davasını Kazandı

By 11 Temmuz 2019 Genel

Arkadaşlarınla Paylaş!

Fester Abdü adlı YouTuber namıdiğer Deli Mi Ne?, bir televizyon kanalı videosunu 78 saniye kullandığı için 15 ay önce bir dava açmıştı. Açtığı dava bugün sonuçlanmış ve 1.400.000 TL tazminat almaya hak kazanmış

Kaynak: Delimine (Fester Abdü)

Uzun zamandır kanalını takip ettiğim sürekli kendini, ekibini ve video kanalını geliştiren Delimine yani fester abdü arkadaşımız geçen sene show tv’ye videolarının izinsiz kullandıldığı gerekçesi ile dava açmıştı.

Dün yayınladığı videoda tazminat davasını kazandığını ve bu parayla önce sokak hayvanlarının yararına paylaşacağını daha sonra büyük bir stüdyo kuracağını ve daha büyük hayallere sahip olduğunu söylemişti.

Bu haberi blogumda paylaşmamın nedeni gelenek medyaya daha öncedende youtube videolarını izinsiz kullanarak emek hırsızlığı yapıyordu. Fakat kimse bu duruma itiraz etmediği için dava açmaya cesaret edemiyordu.

Haber kanalları Delimine kanalına iftira atmış 3 kere izinsiz videosunu yayınlamışlar 1.4 milyon TL toplam maddi manevi tazminat ve telif halkı kazanmış olması bunu haber yapıyor bence 🙂

Her iki kararına da saygı duyup Delime’nin neler yapacağını izleyip göreceğiz 🙂

Arkadaşlarınla Paylaş!

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu: 27)
Loading...
Buğra Yazar

Buğra Yazar

9 yıldır kurumsal firmalara WordPress ve SEO danışmanlık hizmetleri vermekteyim. Siz hayalinizdeki projeyi anlatın ben gerçekleştireyim.

Yorum Yaz