Başlangıç WordPress Eğitimi

By 18 Şubat 2018 Şubat 19th, 2019 WordPress
Başlangıç Wordpress Eğitimi

Arkadaşlarınla Paylaş!

WordPress Eğitim İçerikleri

WordPress eğitimi ile web sitesi yönetimi konusunda tecrübe sahibi olur kendi sitelerinizi kurup yönetebilirsiniz. WordPress eğitimleri şu bilgileri içerir.

Alan Adı ve Hosting Satın Alma

Her sitenin bir ismi vardır. Bu isme domain adı verilir. Bir site kuracağınız zaman sitenin ismini en az 1 yıllığına satın almalısınız. Alan adı satan birçok firma vardır. Bu firmalarla iletişim kurup alan adınızı almalısınız. İsimtescil ve yonja en popüler alan adı firmalarıdır. WordPress eğitimi ile alan adını nereden nasıl alacağınızı öğrenirsiniz. Hosting seçimi nasıl yapılır. Hosting nasıl yönetilir. Almış olduğunuz alan adının hostinge nasıl yönlendirildiğini wordpress eğitimi ile öğrenebilirsiniz.

WordPress Kurulum Ayarları

WordPress eğitimi ile wordpressi hızlı bir şekilde hostinge kurulur. WordPress yönetim panelinden erişim sağlayıp yönetim panel menüleri tanıtılır. WordPress ayarları yapılarak kurulum sonrası yapılması gerekenler anlatılır. WordPressin çalışma yapısı anlatılır.

Tema Seçimi ve Yüklenmesi

İçeriğinize uygun tema seçimi konusunda eğitimler verilir. Temanın yüklenmesi ve ayarlanması konusunda teknik bilgiler anlatılır. Bileşenlerin temadaki yerleşiminin ayarlanması hakkında derin bilgiler verilir.

Sayfalar, Yazılar ve Menüler

WordPress sisteminde sayfa ve yazı oluşturma hakkında bilgi verilir. Sayfa ve yazı özellikleri anlatılır. Etiketleme, kategori oluşturma yazı tipini belirtme, görselleri öne çıkarma, menü oluşturma, menüleri düzenleme, alt ve üst menü ayarı gibi konularda bilgiler verilir.

Eklenti Kurulumu

WordPress sisteminin daha hızlı ve düzenli çalışması için gerekli eklentilerin belirlenip ayarlanması konusunda bilgi verilir. Eklenti seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar anlatılır. Eklentilerin yüklenmesi ve gerekli ayarın yapılması konusunda eğitimler verilir.

Önerilen Yazı →   WordPress Müşteri Destek Eklentileri

Site Yedekleme ve Geri Yükleme

Bir web sitesinin yedeği nasıl alınır, elinizdeki yedek bilgileri wordpress sitelere nasıl yüklersiniz, yedek yüklerken nelere dikkat edilir gibi konularda gerekli eğitimler verilir.

Site ziyaretçi istatistikleri

Sitenizin detaylı ziyaretçi raporu nasıl alınır, Google Analytics kullanımı konularında eğitimler verilir.

Arkadaşlarınla Paylaş!

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmemiş)
Loading...
Buğra Yazar

Buğra Yazar

9 yıldır kurumsal firmalara WordPress ve SEO danışmanlık hizmetleri vermekteyim. Siz hayalinizdeki projeyi anlatın ben gerçekleştireyim.

Yorum Yaz